Vista vs XP porównanie

a widzisz logike w zmianach cen ramu ze 128 7 lat temu a giga dzisiaj??

a jak dziala xp na 128 mega ramu?

A widzisz logike zakupu np netboka z ramem 256 ???

Ja zakupilem i zmnieilem netboka na 512 plus zakupilem ram dedykowany za 270 zł ------a kupiłem dla Vista a wrocilem na XP,

zobacz ceny i pomysl o wymogach,

widze ze sie nie zrozumiemy - chodzilo mi o porownanie tego co potrzebowalo xp w dniu premiery i ceny tego a tego co potrzebowala vista

wiadomo ze teraz jest wszystko tansze i xp pojdzie na tanszym sprzecie…

Hmmm chodzi CI o wymagania sprzętowe? :slight_smile:

Bo jeśli tak- to Vista potrzebuje 4 razy większe- jak nie więcej- wymagania niż XP :slight_smile:

owszem ale powyżej 4GB ramu a ze standardowa ilością jaką zwykły śmertelnik posiada radzi sobie bardzo dobrze.

Jeżeli chodzi o sam wygląd, to gdybym nie używał na XP-ku stylów imitujących Vistę, moje wrażenie byłoby lepsze. Obecnie jestem już przyzwyczajony do nowych okienek, menu start, paska zadań, animacji, przycisków itd. i żałuję tego.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, stabilność, wbudowane programy itd. to jestem mile zaskoczony - ani razu się nie zawiesiła.

Większość aplikacji działa, nie ma problemów z ich uruchomieniem, a do ciągłego potwierdzania, zezwalania aplikacjom na uruchomienie można się spokojnie przyzwyczaić.

Sam mam Vistę Home Premium 64bit PL i aplikacje 32bitowe również pod nią działają bez najmniejszych zarzutów.

Pozdrawiam. :slight_smile:

Jak masz WB to przezroczystosc w Xp chodzi nawet na GF 2 MX 400

Więc jak komuś taka imitacja wystarczy to Xp tutaj wygrywa.

Ja np sobie dobrze skonfigurowałem XP i obce mi słowo zawieszenie :lol:

Jak pisałem wcześniej miałem ponad tydzien Viste i nie widze różnicy - dodam tylko iz syfiaste ikony są w Vista przypomina mi się odrazu Wingroza 95.

Nic tylko M$ tu cos zostawia z win 98 tu 95 a tam jeszcze jakieś ręce tfu Xpeka dowalą.

I się robi 6.58GB po instalce.

to przejdz na konsolowego unixa

Tylko że tam wogóle nie ma ikon ani oto chodzi.

Skoro 30 000 programistów siedzi nad Vistą to jakieś 4% z nich może powywalać różne starocia i sie moze 5.58 GB zrobi.

Gdzie nie masz IKON ???

akurat jesli chodzi o starocia to vista byla pisana od nowa - czerpiac ze starych zrodel ale nie zmieniali kodu tylko pisali od nowa

zreszta chyba w czasie obecnych cen sprzetu 5 giga w ta czy w ta nie robi roznicy

proste - jak nie masz kompa ktory spelnia wymagania to po co sie brac za viste i narzekac jak bardzo ona jest podobna do win95 - co w ogole juz jest szczytem wszystkiego takie porowanie - az sobie gdzies musze to zapisac

Tematem postu nie jest “co plecasz z systemów” tutaj porównuje sie XP vel Vista

ikony w RC1 są bodajże takie same co w RTM o ile się nie myle? !!

w konsolowych systemach

badur… przeszedłeś sam siebie… to chyba logiczne że niebędzie ikon BO PO CO!!

specjalnie są konsolowe systemy żeby nie obciążać procka- mają one funkcje systemu serwerowego- FreeBSD, BSD, Unix, … Windows Server CN “Longhorn” Core

Ja mam kompa co spełnia wymagania i co z tego ???i powiedz mi kto w kompie ma 5 GB chyba nie bardzo w cenach orientujesz sie, DEYDKOWANA PAMIEC np 512 MB do netbooka to koszt ok 250 zł.

Mnie to nie dotyczy bo mam 1 GB RAM ale opinia co do Visty to moje odczucia co do szybkosci i stabilności to u mnie XP jest taki sam jak Vista, szybki i nie wiesza się - dobrze skonfigurowany i tu cała magia.

Natomiast wydawanie systemu który przecietnego Kowalskiego wciaga w koszty to debilizm - koszt Visty plus ewentualnie ram plus event graf…głupota podąża w parze…

ok - ja juz sie nie wypowiadam w tym temacie - jestescie panowie niemozliwi - rece opadaja…\

a ja myslalem ze tam nie ma ikon bo bedzie wygladalo jak tandetny win 95… dzieki ze mnie oswieciles

Przemilcze to…