Vista wolno się wyłącza

(Oxygene8) #1

Witam

Mój problem polega na tym, że od pewnego czasu vista długo się wyłącza lub nie wyłącza się wcale.

Zaobserwowałem, że pokazuje się ekran wylogowywania, potem ekran zamykania, nastepnie wyłącza się monitor, dysk jednak stacja dysków cały czas chodzi. Co najdziwniejsze, gdy vista nie chce wyłączyć komputera, aby go wyłączyć pomaga wciśnięcie przycisku na klawiaturze, który wywołuje menu start windowsa. Jezli zle się wysłowiłem chodzi mi o przycisk w lewym dolnym rogu między ctrl a alt.

Aha windowsa staram się wyłaczyć, a nie mylnie wprowadzać go w stan oszczędzania energii.

Ma ktoś takie problemy? :slight_smile:

(Witam200) #2

Szybki Shutdown :wink:

http://www.winbeta-forum.yoyo.pl/viewtopic.php?t=157

(jaru_r) #3

Wejdź w panel sterowania i opcje zasilania, a następnie znajdź zakładkę z funkcjami przycisków wyłączania i wstrzymania -> przy przycisku wyłączania ustaw wyłączanie. Zaraz po zainstalowaniu Vista ma ustawione przy przycisku wyłączania stan wstrzymania, dlatego może masz problemy z wyłączaniem.

(MaRa) #4

W stanie uśpienia komputer pobiera tyle samo prądu co wyłączony. A szybciej się uruchamia i nie trzeba zamykać programów.

Są 2 tryby uśpienia:

S1- kiedy dyski i monitor są wyłączone, procesor zatrzymany, ale wentylatory pracują, komputer pobiera ok. 50W.

S3-kiedy wszystko jest wyłączone, jedynie podtrzymywana jest zawartość RAM-u. Komputer pobiera ok. 5W, czyli tyle samo co wyłączony. Ale przerwa w zasilaniu kasuje zawartość RAM-u. Ten tryb może nie działać w przypadku zainstalowanych starszych kart rozszerzeń.

Pomiędzy S1 a S3 przełącza się w BIOSie, domyślnie jest S1

(Asterisk) #5

To próbuj, a nie pisz OT

(Oxygene8) #6

Witam zrobiłem tak jak vistamen kazał i polecam ten sposób. Vista szybciej się zamyka.

Dzięki za pomoc koledzy forumowicze.

(Witek32) #7

Witam.

Mam nie lada problem , bo u mnie zmiana opcji na wyłącz nie działa :frowning: .

Jak dam zamknij to jest to wstrzymanie , jak dam wstrzymanie to jest to fakt wstrzymanie.

Nie mogę za pomocą tego przycisku całkowicie wyłączyć kompa,

co robić ?.

Pozdrawiam.

(Oxygene8) #8

Jak chcesz wyłączyć kompa spróbuj kombinację klawiszy. Alt + F4. Następnie wybierz opcję zamknij.

(Pawelbadura) #9

jakiego przycisku?

(Witek32) #10

Przycisk wyłącz tuż obok kłódki,chodzi o ten przycisk.

(Janek Max) #11

Klikasz na tą strzałke i tam pisze zamknij a ten znaczek to jest stan wstrzymania.

(Pawelbadura) #12

on jest domyslnie ustawiony na wstrzymaj...

(Witek32) #13

Ale można to zmienić i ja właśnie nie mogę,w tym problem.

(Pawelbadura) #14

z tego co wiem to nie mozna...

(mktos) #15

Co, wyłączania nie można zmienić? A to ciekawe...

start-poweroff.jpg

Opcje zasilania - Wybierasz swój plan - Opcje zasilania - Zmień zaawansowane opcje zasilania - Przyciski i pokrywa - Przycisk w menu Start i zmieniasz.

Mniej więcej tak, polskiej Visty nie używałem długo, nie pamiętam jak to przetłumaczyli, tylko "pokrywa" wryła mi się w pamięć.

(Witek32) #16

Witam.

Dzięki Ci za tę informację :smiley: .

Wszystko się zgadza i chodzi jak nalerzy,jescze raz Dziękuje.

Wreszcie kompa mogę wyłączyć jednym kliknięciem.

Pozdrawiam

(Oxygene8) #17

Ja nie wiem co jest grane mam przycisk wyłączania visty ustawiony tak jak na fotce wcześniej. Jednak vista zamyka się z 30 sekund.

(Janek Max) #18

Mi 20 sec (mierzyłem) :wink: