Vista wykrywa siec, ale nie moze polaczyc sie z Internetem

Witam.

Mam problem z siecia i polaczeniem z Internetem. Od pazdziernika mieszkam w Niemczech w akademiku. Mój komputer wykrywa niby siec, ale nie moge polaczyc sie z Internetem. Nawet jesli juz niby mam polaczenie, to w praktyce i tak nie moge przegladac Internetu. W zeszlym roku mieszkalam w polskim akademiku i wszystko bylo ok, potem przez wakacje w domu mialam zakladany nowy Internet (modem). Pan, który to robil pogrzebal mi cos w komputerze, wpisywal jakies numery itp. Teraz, gdy wyjechalam i nie mam modemu (wystarczy wlozyc kabel do gniazdka w scianie) komputer chce go wykryc ale nie moze. Szukalam i sprawdzalam juz rózne mozliwoscci w komputerze ale niestety nic to nie dalo. Pod tekstem umieszczam zrzuty ekranowe, moze one troche pomoga w okresleniu problemu. Niektórzy Polacy, którzy przyjechali ze mna nie maja takiego problemu, wystarczylo, ze wloza kabel do komputera i do gniazdka w scianie a laptop sam wyszuka siec i polaczy sie w Internetem. Gdy próbuje utworzyc nowe polaczenie np. szerokopasmowe lub inne pojawia mi sie okno, ze musze podac jakies numery od administratora. Nie znam sie na tym, ale sadze, ze trzeba po prostu przywrócic ustawienia poczatkowe, ktore sa wgrane do komputera zaraz po kupieniu, nie wiem tylko jak to zrobic. Najprawdopodobniej sie myle, bo w sprawach komputerów jestem kompletnym laikiem. Dodam, ze mam Viste. Bede wdzieczna za kazda pomoc.

* Tekst nie zawiera polskich znakow, poniewaz pisany byl na niemieckiej klawiaturze.

1. To pojawia sie gdy klikam Polacz z siecia

2. To, gdy klikam Polacz

3. Nastepne okno

4. Tak wyglada Siec

5. Okno Wlasciwosci Internetu

6. Centrum sieci i udostepniania oraz stan polaczenia lokalnego

7. Diagnostyka sieci systemu Windows

8. Blad 815 - cokolwiek to znaczy

9. Polaczenie szerokopasmowe - czy to jest potrzebne? Czy musze cos tam wpisac? Co mam tam wpisac?

10. Polaczenie telefoniczne - co z tym?

Witaj Jesli laczysz sie przez modem z internetem, to muiszia wpisac dane od administratora sieci plus haslo.Jesli laczysz sie bezprzewodowo, to zobacz czy siec jest zabespieczona czy tez nie.Zerknij takze tu. viewtopic.php?f=22&t=209298