VISTA x32 a x64

(Chester Ftw) #1

Witam mam problem. Zdecydowalem sie na zakup oryginalnej Visty. Wydatek jak wiadomo nie maly... I teraz mam problem. Nie wiem ktora edycje wybrac czy 32 bity czy 64 bity. Dodam ze bedzie to VISTA ULTIMATE. Posiadam bardzo mocny sprzet dlatego tez przesiadam sie z XP SP3. Czy to ma jakis wiekszy sens ( chodzi mi o zamiane systemow) Czy starsze gry typu RAINBOW SIX RAVEN SHIELD beda dzialaly mi pod x64. ogolnie czym roznia sie 32 od 64 ???

(Venger) #2

A o tym sprzęcie cokolwiek więcej? RAMU ile masz....?

(Chester Ftw) #3

4 GIGA RAMU OCZ REAPERY 1066 NA NAPIECIU 1.84 O_o x48 RAMPAGE FORMULA DYSK RAPTOR x300 O_o RADEON 4870 E8500 3.16(IDLE 32 STRES NA MAXA 44 STOPNIE) CHLODZENIE NOCTUA NHU12P 0_O ZASILACZ BE QUIET 850 W BUDA ANTECA 900 MYSZKA G9 PODKLADKA STEELPADA SX MONITOR SAMSUNGA 2032 BW 20 CALI

(Venger) #4

Na Win 32 zobaczy Ci tylko 3GB RAM

Na Win 64 zobaczy wszystko.

Cześć gier nie będzie działała na Win64.

Wybór nalezy do Ciebie... (ja bym 64Bit wziął)

(Chester Ftw) #5

Ze starszych gier gram tylko i wylacznie w RAINBOW SIX RAVEN SHIELD to tyle. musze zapytac dzisiaj kolesi czy im gierka na x64 smiga. A na x32 nie zobaczy mi 4 giga o_0 to chyba na XP jest tylko tak ze x32 widzi 3 giga a x64 4 gigsy,ale nie jestem pewny

(MaRa) #6

Raczej system 64-bitowy. 32-bitowy Windows wykorzysta 3.5GB RAMu, ale dla programów będzie dostępne 2GB, resztę dla systemu. A sam system nie potrzebuje aż 1.5GB.

Z kolei pod 64-bitowym nie wszystko działa, nawet Office 2007 nie ma dostępnych wszystkich funkcji (tak pisze na pudełku). Najlepiej zainstalować dwa systemy- XP i Vistę. Gdyby nie gry, to można by zainstalować XP na VirtualPC i uruchamiać pod Vistą. Albo zainstalować nawet na VMWare Player (plik WindowsXPVirtualMachine.zip ze strony https://help.ubuntu.com/community/VMware/Player).

(Spectatorx) #7

Absolutna nieprawda. Przez kilka miesięcy używałem tego systemu, miałem na nim gry stare, starsze, nowsze i najnowsze i na viście x64 chodziły wszystkie te co i na xp mi działają. Tak samo ze zwykłymi programami użytkowymi: wszystkie aplikacje x32 uruchamiałem i działały na viście x64.

Chester.ftw, bierz vistę x64, w porównaniu do x32 jest ogromna różnica w szybkości i stabilności pracy systemu i pracujących pod nim programów.

I na koniec temat oklepany już tysiące razy:

system x32 bez względu na to czy win xp, czy vista, czy linux czy cokolwiek innego, rozpozna i będzie w stanie wykorzystać maksymalnie 3,25GB ramu, tylko systemy x64 obsługują każdą ilość ramu.

(Shagwest) #8

Vista Ultimate zawiera obie wersje, 32 i 64.

(Spectatorx) #9

No, to teraz pojechałeś... Albo kupujesz x32 albo x64, i to są dwa różne produkty. Masz vistę x32, a chcesz mieć x64? Kup x64. Masz vistę x64 i chcesz mieć x32? Kup też x32. Nie masz żadnej visty, a chcesz mieć i x32 i x64? Kup obie!

(Krzysieek88) #10

Dobrze napisał przecież, nie wiem dlaczego się przyczepiłeś. Vista Ultimate (w wersji box ofc.) zawiera nośnik 32 i 64, chyba sam wiem co miałem w pudełku ?.

Jak nie wierzysz, to sobie przeczytaj choćby na wiki > http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_ ... a_Ultimate

(Spectatorx) #11

Ups, przepraszam, moje niedopatrzenie. :slight_smile:

(Venger) #12

Przesadziłeś z tym

http://www.microsoft.com/poland/windows ... 64bit.mspx

(Chester Ftw) #13

Dobra to lece do empiku i biore Ultimate x64 :))

(CHUDYxp) #14

Ja mam Vistę x64 gry i programy chodzą opłacało się wydać trochę kasy na ten system . Jak zainstalujesz to napisz jak się zachowuje u mnie pięknie działa

(Petero123) #15

Systemy 64x emulują specjalne środowisko dla aplikacji 32-bitowych co umożoiwia im poprawne działanie.