Vista X32, Czy Vista X64, Co wybrać ?, Dylemat kupna

Witam wszystkich serdecznie :slight_smile:

Pod koniec września zmieniam cały sprzęt i mam dylemat, czy brać 3 GB Ram’u i Vistę x86 (lub Windows XP), czy może dołożyć do 4GB, ale już zmuszony jestem brać Vistę x64-bitową. No i tu mam obawy :slight_smile:

Pytania:

  1. Po ile Ram’u wy macie ?

  2. Czy macie jakieś problemy z Vistą x64-bitową ?

  3. Czy jakieś programy nie działają na Viście x64-bitowej ?

  4. A może jakieś gry nie działają (najbardziej zależy mi na Stalkerze)?

  5. Jak ze sterownikami do nietypowych urządzeń, np. Bluetooth WIDCOM’a itp… ?

  6. Jak z FlashPlayer’em pod IE, FF, Operą w wersji x64 (Flash Player 10 obsługuje x64)?? :smiley:

Doradźcie :slight_smile: Do tej pory miałem jednocześnie Windows XP x64-bitowy i było wszystko OK, ale był czas na napisanie nowych wersji :slight_smile:

P.S. - Pomijam kwestię wyboru Visty w samej sobie, kwestię wyboru Windows 2008 Server, czy 2003 Server i kwestię wydajności :slight_smile:

Jakie macie wrażenia z Visty x64-bitowej ???

Wasze doświadczenie będzie nieocenione :slight_smile:

  1. 4GB

  2. Narazie żadnych

  3. Narazie wszystko działa

  4. Narazie wszystko działa, nie wiem jak stalker ale na 99% pójdzie…

  5. Nie działa mi drukarka, prawie 10-letnia epson stylus color 660, najnowsze sterowniki były pod win 2000 :lol:

  6. Vista 64 też tak jakby obsługuje 32… Jeśli coś nie idzie w 64 to odpalasz jako 32 i tyle…

Narazie mam i 64 i 32 zainstalowane równolegle, 32 mam tylko do drukowania :lol: , a że drukuje coś raz na pół roku to raczej rzadko się przydaje… Jeszcze mam XPka na VMware dla Delphi7. Dla mnie 64 jest bardziej stabilna, programy 32 działają praktycznie tak samo jak na viście 32, programy 64 dużo lepiej, ogólnie polecam 64, ale jeśli masz jakiś stary sprzęt to poszukaj sterowników zanim zdecydujesz się na system :slight_smile: . Ale wydaje mi się, że jeśli kupisz viste 64 (BOX raczej tak, nie wiem jak z OEM), możesz ściągnąć kopię 1:1 visty 32 z netu i aktywować swoim kluczem od 64 bez łamania jakichkolwiek praw…

Sprzęt będzie jak tutaj:

viewtopic.php?f=19&t=270504

Ale ogólnie Twoja wypowiedź daje mi nadzieję na Vistę x64 :slight_smile: Dzięki za pomoc :wink:

Masz bujną wyobraźnię

tylko przy wersji Ultimate BOX dostajesz jednocześnie 2x DVD z 32 BIT i 64 BIT systemem

Ja polecam x64 nie mam żadnego problemu z nim. Decyzja o zakupie systemu staje się coraz trudniejsza bo nowy OS wychodzi w przyszłym roku lub nieco później jeśli wierzyć zapewnieniom MS więc wydać 300 na rok to trochę dużo. Z drugiej strony Windows 7 będzie raczej SP2 do Visty (podobno bazuje na jądrze Visty) więc może będzie opcja taniego upgradu do Win7. Najwięcej chyba skorzystali Ci, którzy używają Vitę od początku :smiley: