Vista x64, a x86?


(Dominek Pl) #1

Czym się różnią systemy Windows Vista x64, a x86??


(Ryan) #2

x64 przeznaczone jest dla 64-bitowych procesorów AMD, x86 dla wszystkich innych (32-bitowych) procków. x86 będzie także pracowało na 64-bitowym układzie AMD. Wersja 64-bit nie będzie pracowała na układach 32-bitowych.


(WODZU) #3

Dziwna odpowiedź. Czy zatem Windows Vista x64 nie jest przewidziany dla procesorów 64 bitowych od Intela?


(Ryan) #4

Jeśli masz na myśli IA-64 to odpowiedź brzmi: nie. Na IA-64 jest osobne SKU, które istnieje wyłącznie w wydaniach serwerowych (w tym wypadku: Windows Server 2008).


(WODZU) #5

Chyba raczej łatwo się domyślić że chodzi o procesory typu Core2Duo bo niewiele osób na tym forum ma do czynienia z systemami serwerowymi.


(Ryan) #6

Słuszne spostrzeżenie - oczywiście odnosi się to także do nieudanych klonów produkowanych przez Intela. W kwestii uzupełnienia: nie wiem czy Vista x64 działa poprawnie z prototypowymi hybrydami Intela x64+EFI. Przypuszczam, że jeszcze nie mimo iż Intel zapewne w tym kierunku popchnie swoje klony.


(Mrooveq) #7

nie wiem jak z hybrydami, ale z Core2Duo T5500 działa bardzo dobrze już 4 miesiące.

no może poza tym, że a4tech dalej leci w kulki i nie wydaje sterowników do pełnej obsługi swoich myszek pod x64. ale to nie wina producenta procesora, tylko myszek.

:wink:


(WODZU) #8

Widzisz. ja mam myszkę Logitecha i Logitech oczywiście wydał stery pod Viste z tym że sterowniki A4Tech'a są od zawsze o niebo bardziej funkcjonalne niż te wypociny Logitecha :confused: Warto czekać.


(Mrooveq) #9

są funkcjonalne jeśli w ogóle da się je zainstalować. bo jak na razie myszkę muszę używać na standardowym sterowniku i zamiast pracy w autocadzie wygdoną myszką z ośmioma przyciskami mam zwykły szajs.

ostatnie sterowniki wydali w lutym i nie widać żadnych oznak pracy nad sterownikami do visty x64. na maile nie odpisują, na stronie żadnego ruchu, ogólnie pełna porażka.

na pewno więcej nie skorzystam z ich produktów, bo o ile większość firm ma problem w wydaniu sterowników do visty x64, to albo przynajmniej informują, że nad nimi pracują (np sony-ericsson, już wydane), albo udostępniają wersję beta (np. pinnaclesys, choć u mnie ta beta i tak nie działa;) ).


(Kubakuderski) #10

:x

:x :shock: :o :o

a niby na c2d nie bedzie chodzić?? przecież przesiadając sie z visty x86 na x64 na obu procesorach, to odczujemy wiekszy wzrost wydajnosci na c2d