Vista x64 i XP x32 na jednym komputerze

Tak jak w temacie, da rade zainstalować Viste x64, jeżeli mam XP x32 bez usuwania XP na oddzielnych partycjach ?

Pozdrawiam

było o tym z milion razy da sie

a następnym razem skorzystaj z szukajki

z Vistą 64 ktoś pisał, że są problemy

na początek sprawdź czy to zadziała

http://www.vistabootpro.org/

ja tam żadnych problemów nie miałem

zresztą co to ma do rzeczy 32 czy 64 bit to i tak nowy system i ze starym w żaden sposób nie może kolidować

Małe pytanko: w którym “kącie” forum moge znaleźć informacje na ten temat?

Nie ma nikogo z expertów, kto przerabiał ten temat? Szukajka nie daje zadawalających rezultatów…

U mnie kiedyś to robiłem i działało Vista Home Premium i XP Home Editon, wszystko chodziło. Poza faktem że vista brała o jakieś 200 MB RAMu więcej. :confused:

A ja do tej pory tkwię na XP SP2, bo mój dotychczasowy sprzęt jest “nie z tej półki”. Musiał by pracować na maxa, aby Vista mógł mnie zadowolić.

Ale właśnie wczoraj zostałem szczęśliwym posiadaczem nowego zestawu (Gigabyte X48+C2Q9300+4GB)!

Pomóżcie!

Jaki system wybrać? Vista 32 czy 64?

Gotówkowo nie ma problemów z kupnem jednego lub drugiego (ale nie mam na dwa).

Muszę podjąć decyzję przez weekend i kupić odpowiednią wersję Visty. Tylko jaką?

Ponieważ nie mam żadnego doświadczenia z Vistą, najchętniej zainstalował bym także swojego poczciwego XPSP2. Ale czy będzie mi potrzebny?

bierz x64

Bierz viste x64 jest bardzo stabilna i szybka a na dodatek przyszłościowa :wink:

No to jeszcze pytanie o Vistę. Która z wersji będzie “najmocniejsza” i jednocześnie pozwoli mi nie tylko pracować na niej, ale trochę pograć?

Tak, żebym nie musiał odpalać XP.

Mam “trochę” ulubionych girek na XP i nie wiem, czy "pójdą na systemie 64 Bitowym

każda vista chodzi tak samo…do domu najlepsza vista home premium…