Vista x64 - problemy z obsługą sieci

Witam,

mam spore problemy z siecią w Windows Vista x64 Home Premium PL. Chodzi głównie o komunikator AQQ 2.0.2.50 (aktualnie najnowsza stabilna wersja). Konta jabberowe na serwerze AQQ jak również na innych serwerach zachowują się tak samo - co chwilę zrywane jest połączenie, bardzo długo nie można ustanowić ponownie połączenia. Próbowałem już różnych rozwiązań takich jak przejście z AQQ na Mirandę. Niestety w Mirandzie mam dokładnie ten sam problem z kontami jabberowymi co w AQQ. Próbowałem też wg znalezionych na google.pl porad wyłączyć obsługę IP 6, zwiększyć limit jednoczesnych połączeń - nic nie przynosi poprawy. Zainstalowałem też Virtual Box, stworzyłem wirtualną maszynę z Windows XP Professional - niestety problem pozostał - z AQQ nie da się korzystać :frowning:

AQQ to nie jedyny program korzystający z Internetu, z którym mam problemy. Rozmowy na Skype też są bardzo utrudnione, ponieważ jakość połączenia jest kiepska, głos ma opóźnienia, rozmowy są przerywane.

Muszę dodać, że nie mam takich problemów na tym samym komputerze w Windows XP Professional. Komunikatory nie sprawiają żadnych problemów, a rozmowy na Skype są lepszej jakości niż przez telefon.

Proszę o jakieś sugestie, bo skończyły mi się pomysły rozwiązania moich problemów. Jak dotąd żałuję zakupu Visty, trzeba było zostać w starym, poczciwym Windows XP.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za ewentualną pomoc.

A zapora dobrze skonfigurowana jaki operator jeżeli Neostrada zadzwoń do serwisu i sprawdź czy wszystko w porządku sam mam Vistę na drugim komputerze i nie mam żadnych problemów chodzi jak burza .

Zapora ma dodane wyjątki, próbowałem ją też wyłączać. Mój antywirus to NOD32. Jeżeli chodzi o operatora to osiedlowa sieć Telsten. W sieci jest serwer proxy, ale w Windows XP nie ustawiałem proxy i wszystko działa bez problemów. A Ty realmadryt masz Vistę 32 bit czy 64 bit?