Vista xp czy 7

siemka

mam do was pytanie co byście poradzili mi w wyborze systemu (XP–Vista–7) do gier na tym sprzecie

Karta grafiki GeForce 9600GT 512 MB

Procek AMD athlon 64 x2 6000+ 3.1ghz

RAM 2GB ddr2

płyta główna msi k9n2g neo

dysk 500GB

proszę pomóżcie z góry dzięki

tylko vista!

oczywiście *64 :!:

no ale na 64 prawie nic nie chodzi chyba nie jestem w tym dobry :\

Na vista 64 “chodzi” praktycznie wszystko ale i tak nie polecam. XP jest szybszy. Może lepiej przetestuj RC 7. Jest prawie tak szybki jak XP.

oki dzięki za porady

Dodane 05.08.2009 (Śr) 19:19

a jeszcze jedno pytanie czy windows 7 RC ma jakieś ograniczenia czasowe

Przy 2 GB RAM’u nie ma sensu instalować x64 tym bardziej, że wątpię żebyś korzystał z aplikacji o architekturze x64. Jeśli ma być do gier to tylko XP albo 7 (Mam “siódemkę” i muszę powiedzieć, że gry chodzą prawie tak dobrze jak na XP a sam system chodzi znacznie szybciej od poczciwego xp’ka) :smiley:

Ja bym wybrał Win. 7, sam korzystam i sprawdza się lepiej na moim sprzęcie, niż XP.

ej windows 7 chodzi do 2010 roku czy coś czy jest już można powiedzieć bez ograniczeń

Ja również polecam Windows7 :smiley: .Od kiedy ukazał się w necie przesiadłem się na niego i teraz nie mogę się doczekać kiedy można będzie go kupić. Masz w nim wszystko co najlepsze z poprzednich programów i śmiga beż problemu bez względu czy sprzęt jest nowy (i wypasiony) czy też jest to staruszek sprzed 5-ciu lat. Naprawdę nie ma co się zastanawiać - tylko W7 jest teraz jedynym programem godnym polecenia ze stajni Microsoftu .

Zarejestruj się na stronie Microsoftu (szukaj czegoś takiego jak TechNet). Od jutra prawdopdobnie będzie można ściągnąć Windows 7 RTM, a więc ostateczną wersję (nie RC, które mogło jeszcze mieć błędy). Ile będzie działać - nie wiem. Ale bez klucza podobno 180 dni - tak ktoś napisał na SB. Ale nie wiem czy oni nie podają jakiegoś klucza do tego RTM tak jak w becie i RC - wtedy może być dłużej.

Ze swojej strony polecam tylko 7! :stuck_out_tongue:

Wersja RC działa do czerwca 2010 (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11694&Pobieranie+Windows+7+RC+do+15+sierpnia) ;pp

Na razie najlepsza jest chyba Vista, bo ma DX10 ale już wkrótce Seven :slight_smile:

7 ma dx11 :roll: