Vista ->xp , pomocy!

Siemka, mam laptopa toshiba satellite L30-10x z Vistą którą chciałbym zmienić na Xp. Czy ktoś z Was już próbował przeinstalować :?: Napotkał jakieś problemy :?: I jak coś czy mógłby mi wytłumaczyć miej wiecej jak to zrobić. Z góry dziękuje :wink: .

jak masz dysk w laptopie s-ata to będzie problem [musisz zintegrować sterowniki do dysku na płytce instalacyjnej xp. Np. programem Nlite], jak masz ata to możesz śmiało instalować.

Zapoznaj się z tym wątkiem, jestem na niemal 100 % przekonany, że masz dysk sata

viewtopic.php?f=19&t=254329

i oczywiście sterowniki pobierz dla swojego modelu

Wszedłem w: Menadżera rządzeń/stacje dysków i tam pisze Toshiba Mk […] ATA Device. Czyli moje wnioski mam ATA :?: :slight_smile: i w związku z tym jak by przebiegała zmiana windowsa i co mi na pewno będzie potrzebne przed zrobieniem tego.

Instalacja xp nie będzie odbiegała od standardu, niemniej jednak przed instalacją upewnij się, że nagrałeś na dvd obraz visty, którą dostałeś z laptopem (recovery). Po ukończonej instalacji xp z pewnością będziesz potrzebował sterowników: Display, Sound, LAN, Wireles LAN, Touch Pad, jeśli nie masz dostępu do innego komputera z internetem pobierz je zanim zainstalujesz xp, znajdziesz je na:

http://eu.computers.toshiba-europe.com/ … llMachines

musisz wskazać swój model laptopa a wymienione przeze mnie sterowniki znajdziesz na liście Driver Type