Vista+XP.Restart Visty i brak bootloadera dla XP

witam

Przedwczoraj zainstalowałem Viste na innej partycji niż Xp (nowsze na starsze ) i miałem nadzieję że pokaże mi się ładnie bootloader i będę mógł wybrać sobie dowolny system. Zainstalowałem viste dlatego, że na xp miałem duże problemy m.in. z grami, np. po kilkunastu minutach restart albo całkiem shutdown :stuck_out_tongue: a na baterii to zawsze, ledwo włączyłem grę a tu już restart. No więc na Viscie owych problemów nie mam a mało tego trzyma mi bateria dłużej. Xp natomiast potrzebny mi jest jeszcze przez pewien czas m.in do programów od angielskiego, gdzie mam pewien etap i nie uśmiecha mi się od nowa robić tego. Jest jednak jeden “zonk”, mianowicie Vista czasem mi robi psikusa i się uruchamia zamiast robić stan wstrzymania. Wczoraj wieczór dałem stan wstrzymania a tu nagle w nocy wiatraki mnie budzą bo kochana vista się zrestartowała.

No więc dwa pytania:

  1. Jak zrobić żebym mógł swobodnie przełączać systemy - googlowałem coś tam z boot.ini ale nie kapuje tego ( proszę łopatologicznie)

  2. Jest coś na te restarty Vistowskie ?

Do przełączania pomiędzy systemami użyj EasyBCD w którym dodasz do bootloadera dwasystemy i będziesz miał do wyboru przy starcie . Co do restartow visty to nie pomogę

Mam EasyBCD 1.7.2, mógłbyś mnie jakoś nakierować jak to ustawić ?

w EasyBCD zobacz add/remove entries>add an entry>type windows nt/2k/XP/2k3>add entry

wyskakuje mi cos takiego.

bootzlt.th.jpg

Win xp byl na dysku C instalowany. A zainstalowałem Viste i ona mi pokazuje w “Moim komputerze”,że xp jest na D a ona na C.

mf24 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Tak to już jest z Vistą żę ona sobie przypisuje dysk C a co do problemu to nie wiem jak ci poradzić bo ja to robiłem spod Xp

Myślę, że mógłbym to zrobić z poziomu XPeka tylko potrzebowałbym jakieś 40 min :smiley: Kiedyś tak miałem to wystarczyło dawać z płytki naprawę systemu i się włączał naprawiany system potem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

EDIT.

Połowa sukcesu !!

No więc dalej nic. Teraz pokazał się brak jakiegoś ntkrnlpa.exe

Jeszcze jedno,. Po ponownym uruchomieniu zawsze wyskakuje update.tmp i moge kliknac albo zezwalaj i znika albo anuluj i znika…