Vista z sp1-działają bootskiny po winload.exe.mui

no to tym razem ja mam pytanko do posiadaczy tego systemu z sp1…działają wam bootscreeny jak podmienicie plik winload.exe.mui w system32\pl-PL i włączeniu rozruchu bez interfejsu gui?? pytam bo doszły mnie słuchy, że mój bootskin (http://kuhar.deviantart.com/art/Dymek-79095143) nie dziąła osobnikoi z sp1…jak jest u Was?

Niech ewentualne osoby zrobia tak jak pisze pod spodem i powiedza jakie są rezultaty:

Skorzystajcie z pliku kuhar’a lub ściągnijcie paczkę: Bootscreen - pełen zestaw

Tak więc: Sam program jest banalny w obsłudze. Program tworzy bootscreen dla visty…

Po lewej stronie wczytujesz zdjecie w wersji 800x600 a po prawej w wersji 1024x768.

I zapisujesz plik w dowolnym miejscu pod nazwą " winload.exe.mui "

Teraz wchodzimy do “C:\Windows\System32\pl-PL” o ile macie polska wersję językową…

Plik winload.exe.mui ma zabezpieczenie przed zapisem więc robimy tak:

1.) winload.exe.mui > PPM > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > edytuj

2.) teraz z listy jest wybrany administrator wybieramy (swoją nazwe konta) a następnie zastosuj

3.) wyłączamy wszystkie okna poprzez OK; OK; OK itd…

4.) ponownie wchodzimy do winload.exe.mui > PPM > właściwości > zabezpieczenia > edytuj

5.) wybieramy opcje " Użytkownicy (Hisato\Użytkownicy) " lub tym podobne :wink:

6.) na dole mamy “uprawnienia dla użytkownicy” zaznaczamy “pełna kontrola”

7.) wyłączamy wszystkie okna poprzez OK; OK; OK itd…

8.) Teraz możemy podmienić plik winload.exe.mui na ten nowo wygenerowany :slight_smile:

9.) “Win+R” msconfig > Rozruch zaznaczamy opcję “Rozruch bez interfejsu GUI” zastosuj i OK

10.) Restart komputera w celu obejrzenia efektu…

potem sam zassam sp1 i zobacze…

update:

po instalacji sp1 bootskin nie działa ;/

ten program z chomika nie działa pod vistą x64 a pytanko czemu tuneup 2008 nie otwiera bootskinów stąd: http://www.wincustomize.com/skins.aspx?libid=32&p=6 i jakim programem można je otworzyć ? Bootskin niby daje active ale nic się nie zmienia podczas uruchomiania

kuhar , fajny bootskin, jeszcze nigdy nie zastanawiałem się nad zmianą bootscerna, czekam na bootskin na sp1, na pewno zainstaluje :smiley: .