Vista zawiesza się, brak opcji task managera - czy to wirus?


(Badalamenti) #1

Witam,

Od kilku dni mam poważny kłopot Vistą, objawy są jak dla mnie dziwne, nigdy wcześniej takich nie obserwowałem. Prawdopodobnie problemem jest Windows Explorer, spowodowany albo instalacją/deinstalacją innego oprogramowania albo wirusem. Ale to tylko domysły.

Objawy: system wiesza się bez wyraźnej przyczyny, tzn. nie zauważyłem powtarzalnych czynności, przy których wykonywaniu pojawia się problem. Niektóre uruchomione programy np. Opera, Sub-edit Player przestają reagować od razu (inne – Word, AIMP – dopiero po chwili, nie znalałem żadnej na to żadnej reguły), okna stają się wyszarzone, nie ma możliwości ich zamknięcia, nie pojawia się żaden komunikat ze program stopped responding itd. Pasek zadań Visty jest nieaktywny, przycisk start również (ale nie zawsze, czasem można go otworzyć, ale nic uruchomić się nie da), klikanie w pasek i okna powoduje wyszarzenie nawet całego pulpitu. Co więcej, nie można wywołać Task Managera, ctrl-alt-del nie reaguje, jedyna opcja to twardy reset przyciskiem power na laptopie.

Dziwna sprawa, nie mam nawet punktu zaczepienia. Przez moment myślałem, że to po instalacji, a potem deinstalacji oprogramowania do Nokii – jakichś sterowników USB i updaterów. Raz pojawił się blue screen przy odłączaniu kabla z USB podłączonego do telefonu. Ale nie wiem czy to tędy droga.

Sprawdzałem listę zdarzeń Visty, jest sporo errorów, ale nie orientuję się, które są źródłem problemu, a które tylko wynikowe. Tutaj pliki z Event Viewera:

http://www.speedyshare.com/files/224467 ... events.rar

http://www.speedyshare.com/files/224467 ... events.rar

Sprzątałem w rejestrze (Ccleaner, Comodo Cleaner, Eusing Free Registry Cleaner – sytuacja nie poprawiła się.

Chciałbym najpierw wykluczyć wirusy, bo wydają mi się mało prawdopodobne. Niestety nie udało mi się doprowadzić do końca skanowania przez CureIt, właśnie z powodu zawieszania się systemu.

Wklejam loga z OTL, serdecznie proszę o zerknięcie: http://www.wklej.eu/index.php?id=f10f960a77

Jeśli ktoś ma pomysł, jaki może być następny krok do rozwikłania problemu, będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.