Vista , zawieszający się system i przeglądarki


(Niedziu92) #1

Witam.

Mam problem. Ostatnio postanowiłem wrócić do winowsa visty. Zainstalowałem system i napotkałem bardzo dużo problemów. Jednym z nich jest fakt , iż strasznie "muli" mi przeglądarkę. Gdy oglądam jakiś filmik na YT potrafi zaciąć mi cały komputer. Używałem firefoxa teraz przerzuciłem się na google chrome ale problem nie znikł. Jaka może być tego przyczyna? Byłbym wdzięczny na szybką pomoc:)

PS. Istnieją jakieś programy które przyśpieszają pracę windowsa? Bo ogólnie system strasznie spowolnił mój komputer w porównaniu do win XP.


(Marcin1025) #2

viste instalowałeś z oryginalnej płytki jak nie to była zawirusowana daj logi OTL - instrukcja http://forum.dobreprogramy.pl/otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Niedziu92) #3

Instalowałem z oryginału. Jak ściągam tamten program to avast go zamyka automatycznie więc nie w dam rady dać tego loga cokolwiek to znaczy.


(Grzesiek695) #4

A parametry komputera jakie?


(Agatonster) #5

revansan ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Niedziu92) #6

SKAN: http://wklej.to/BLPou

LOG OTL: http://wklej.to/WGCYA

Parametry: 207rsw5.jpg

Co do tematu to poprawiłem na bardziej konkretny


(Pablo79) #7

No 1024 MB czyli 1 GB pamięci RAM to uważam że na Vistę trochę przymało. Moim zdaniem niezbędne minimum do w miarę komfortowej pracy z systemem Windows Vista to 2 GB (dla systemu x86) a 4 GB dla x64.


(Niedziu92) #8

Czyli dokupienie 1-2 GB ramu powinno pomóc?


(Marcin1025) #9

tak jak najbardziej


(Niedziu92) #10

A czy dokupiony ram musi być taki sam jaki jest włożony aktualnie?


(Pablo79) #11

Muszą spełniać takie same parametry, jak te które chcesz wymienić. Ściągnij i zainstaluj sobie ten program http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Progra … 13047.html , za pomocą tego programu dowiesz się o parametrach dotyczących obecnych modułów RAM.


(Niedziu92) #12

A gdybym kupił 4GB nowego ramu a ten stary który siedzi w kompie wyrzucił to będzie okej? bo teraz mam RAM HYNIX 1GB 2Rx8 PC2-5300U-555-12 a znalazłem taką aukcję: http://allegro.pl/pamiec-ram-ddr2-4gb-p … 96275.html I planuje wyrzucic stary ram i włożyć te 2 kostki bo mam tylko 2 sloty


(Pablo79) #13

Nie podałeś z jaką częstotliwością pracują dotychczasowe pamięci oraz czy są to pamięci DDR, DDR2. Ale myślę że powinny działać prawidłowo. Z racji że posiadasz 32 bitowy system Windows Vista, to i tak system nie wykorzysta pełnych 4 GB RAM-u, tylko maksymalnie 3,2-3,5 GB.