Vista zrywa komunikację z dyskiem USB

Witam,

jestem nowy na forum. Posiadam nowego laptpa HP Pavilon tx2000 z Vistą Home Premium i podłączyłem do niego dysk zewnętrzny USB WD Mirror Edition. Dysku używam do przechowywania zdjęć, które są obsługiwane przez program do obróbki i katalogowania zdjęć PICASSA zainstalowany na laptopie. W momencie, kiedy włączam katalogowanie zdjęć z poziomu programu PICASSA, wskazująć na dysk USB jako żródło, program zaczyna pracę, lecz po chwili zawiesza się (wygląda to tak jakby vista nadal chciała pozyskać dane ale dysk nie reaguje). Na początku myslałem że to błąd programu do zdjęć, ale ten sam problem wystąpił również z innym programem. Problem pojawia się również w tedy, jak wchodzę przez eksplorator Windows na ten dysk i przegladam zdjęcia. Po chwili wszystko się blokuje a system usiłuje zaciągnąć dane z dysku bez skutku. Wygląda na to że komunikacja zostaje z jakiegoś powodu przerwana.Wykluczyłem również błąd dysku podłączając urządzenie do kompa stacjonarnego z XP i o dziwo wszystko działa poprawnie. Czy ktoś z Was wie, jak może być przyczyna tego problemu :?:

A inne urządzenia pod usb działają normalnie?Stery wszystkie poinstalowane?

wszystko działa jak trzeba. Nie ma problemu z innym sprzętem. Być może jest to wina sterownika. Napisałem maila w tej sprawie do producenta dysku Western Digital. Ciekawe co odpiszą. Znalazłem również parę postów o podobnej tematyce na innych forach, ale nigdzie nie ma rozwiązania problemu.

Problem rozwiązany. Cały weekend poszedł na poszukiwanie problemu. W koncu przypomniałem sobie opowieści mojego kumpla o problemach 32 bitowego windowsa z zadużą ilością pamięci RAM. Komputer nowy HP oryginalnie skonfigurowany, Vista 32bit +4 GB RAM i taki zonk. Wyjąłem jedną kość 2GB i problem zniknął. Zniknęło jeszcze parę innych problemów. Dziwie się, że HP sprzedaje konfiguracje z góry skazane na niepowodzenie.