Visual Studio 2012 - 64 bitowe

(Magda Foks) #1

Witam,

Nie jestem pewna czy to odpowiednie miejsce na ten post, ale bardzo potrzebuje waszej pomocy! Zainstalowałam Visual Studio 2012 niestety okazało się że jest to wersja 32bitowa i nie mogę odpalić programu na moim 64bitowym komputerze. Z tego co zdążyłam się zorientować nie istnieje wersja 64bitowa tego programu, a musze wykonać projekt koniecznie w tym środowisku.

Czytałam że program ten może obsługiwać 64bitowe k. jednak nie mam pojęcia jak mam to zrobić. Potrzebuje waszej pomocy ! To bardzo pilne:)

Dla aplikacji .net to chyba jeden kij na jakiej platformie ruszają, to wersja środowiska .net zainstalowanego na klienckim komputerze odpowiada za to.

(Djluki) #3

Bredzisz @aeroflyluby :slight_smile:

Sam Visual Studio jest 32 bitowy ale będzie działał na 64 bitowym systemie. Jeśli masz jakiś problem, to może źle się zainstalował?

Jeżeli natomiast chodzi Ci o to żeby napisany program był 64 bitowy to:

Nie wiem jakiej wersji VS używasz, jeśli nie jest to express to podczas pisania programu w tym samym pasku narzędziowym co “Zapisz”,“Zapisz wszystko” masz takie dwie listy rozwijane.

Na pierwszej masz wybór: Debug / Release (powinnaś już wiedzieć o co w tym chodzi), a zaraz obok masz wybór platformy. Wybierz tam: Any CPU (chyba tak to się nazywa).

Jeżeli to nie pomoże to we właściwościach projektu (nie solucji) masz ustawienia platformy docelowej.

Po zmianie wszystko powinno się odpalać na dowolnej platformie.

(Magda Foks) #4

Używam Visual Studio 2012 Professional.

Program się odpala i kompiluje, jednak nie jestem w stanie go uruchomić przez ten program. Niestety nie widzę opcji any CPU