Vmod 7600GT

Witam

Podkręciłem swoją karte z poziomu 560/1400 do 630/1810. Pamięci dalej nie podkręcam, ale rdzeń dalej nie pójdzie :(. Znalazłem vmoda ale po angielsku. Może ktoś zna poradnik do karty Palit (expertvision) 7600GT po polsku?? Proszę o pomoc

ciesz sie ze masz tyle :slight_smile: dodatkowe 30 mhz nic nie zmieni(subiektywnie) spojrz na moja 7600. rdzen prawie w ogole sie nie kreci np :confused: ale i tak dobrze jest jak na te karte. zeby 7600 miał wiecej jednostek cieniujacych to dodatkowe pare mhz by dos dało a tak to w wymagajacych grach roznicy nie bedzie prawie zadnej .poza tym patrze masz dosc słaby procesor wiec tym bardziej za duzo nic nie zmieni pare dodatkowych mhz(chyba ze w 3d marku tylko)

W wielu testach widze że Vmod + OC daje bardzo duzo. Np w teście Radeona X800GTO z vmod + oc dostał 15FPS więcej w grach. Dlatego może ktoś zna taki poradnik po polsku

A podaj ten link w wersji eng.

ale w 7600 nie odblokujesz zadnych potoków! wiec nie bedziesz miec takich rezuktatów.

nie zawsze trzeba odblokować dodatkowe potoki aby karta dostała niezłego kopa :!:

Najlepszym przykładem jest Vmod+ o/c 7300GT Zalman 1,2ns (1,4) 8)

Sorki za nieobecność już daje link: http://sg.vr-zone.com/index.php?i=3592

Moja karta jest dokładnie identyczna jak tu. Tylko ja mam chłodzenie zalmanowskie, ale to nieistotne. Ta karta miała bez OC 5900pkt w 3D mark 2005 po OC miała 6600, a podobno po vmodzie dostaje 7500. Więc różnica kolosalna

Masz dobry miernik?

Poniżej masz screeny

24478d7ac6d32586m.gif

fdc9e01974aee2d3m.gif

-ołówek miękki (najlepiej 4B i wyżej)

Jeśli napięcie będzie złe to przecierasz dokładnie:

  • spirytus, denaturat lub zmywacz do paznokci,

  • szmatka, papier toaletowy lub waciki kosmetyczne.

Dzięki Błażej masz u mnie piwo :D. Tylko jeszcze jedno zamalowac to cale czy tylko te 2 konce?? I czy Najlepiej robic Vmoda a potem OC czy najpierw OC a potem Vmod czy to obojętne

Się napisałem i jak chciałem już wrzucić to błąd forum i się nie zapisało :roll:

Nie chce mi się od nowa tłumaczyć :stuck_out_tongue:

Tak w skrócie to:

Fabryczne napięcie dla GPU to 1.35v

Każde 120ohms = +0.1v

Oni najwięcej podnieśli z 1.35v na 1.55v

Fabryczne napięcie dla VMEM to 1.87v

Każde 40ohms = +0.1v

Oni najwięcejej podnieżli z 1.87v na 2.1v

Jak coś zepsujesz to nie mniej do mnie żalu… :wink:

Wiesz jak mierzyć napięcia?

Modując pewnie stracisz gwar (jeśli spalenia będą widoczne). Pomiary robisz na włączonym kompie.

Podobne modowanie 7300GT

http://overclock.pl/index.php/artykul,m … e_7300GT,0

Coś ty najwyżej do siebie :wink:

Wiem. Jedna sonda do czarnego molexa a druga do VMEM lub VGPU

Pokombinuje przez weekend :wink: