VMware Server-zajęcie przez niego podzespołów

(Slawekbednarek) #1

Tworząc wirtualny system w VMware Server,trzeba wydzielić pamięć RAM dla tego systemu.I tu pojawia się moje pytanie: czy pamięć wydzielona dla wirtualnego systemu będzie używana tylko w trakcie jego używania,czy po wyłączeniu VMware Server pamięć ta będzie ponownie dostępna dla rzeczywistego systemu?

(Gutek) #2

Po wyłączeniu VMware Server nie będzie używana pamięć.

(Slawekbednarek) #3

A jak mam procesor AMD Duron 1200 MHz, to czy on wytrzyma obsłużenie tych dwóch systemów naraz? Na ogół temp. wynosi 60 stopni a w upałach z 68 stopni.

A czy używając VMware Server będe mógł sobie wybrać system jaki zainstaluje czy muszę zainstalować go z własnej płyty?

(Gutek) #4

No mało tych danych, ile ramu. Coś cieńko to widzę AMD Duron 1200 MHz

(xeth) #5

procesor powinien dac sobie rade system będziesz musiał zainstalować z własnej płytki ale jak dobrze poszukasz w necie to powinieneś znależć gotowe wirtualne maszyny

(Slawekbednarek) #6

Procesor już znacie,obecnie mam 256 MB RAM dysk twardy 40GB.

(xeth) #7

za mało RAMu na twoim miejscu bym nie instalował no chyba że na VMware chcesz mieć DOSa :wink:

(Slawekbednarek) #8

Właśnie przymierzam się dokupić dodatkowo 512 MB RAMu.

Ale kolega mi mówił,że szło by zainstalowac Linuxa jako system wirtualny,zajmujący 64 MB RAMu z jakimś środowiskiem graficznym.

(xeth) #9

zainstalować zawsze można ale nie wiem czy to bedzie działać lepiej poczekaj aż bedziesz miał więcej RAMu zresztą jak chcesz spróbować nie zaszkodzi

(matiit) #10

albo bez środowiska.

Ale lepiej dokup ramu i będziesz miał spokój

(Slawekbednarek) #11

Będzie konieczna aktualizacja BIOSU do kupna RAMU? Nie mam pojęcia jak się to robi.

(matiit) #12

nie

(Gutek) #13

Z parametrami dużo nie podziała, nawet jak dokupi pamięć.

(Slawekbednarek) #14

Co to znaczy?