.VOB a .MPG - czy to jest to samo?

Może i głupie pytanie ale muszę się upewnić czy mam rację :slight_smile:

Zbieram teledyski w doskonałej jakości w formacie .VOB np. Promo

I mam problem:

VOB jest formatem MPG plików które można zapisać na DVD/lub które pochodzą z DVD - czasem zawierają dodatkowe dane.

Czy w konkretnym przypadku gdy teledysk jest w formacie .MPG i ma jakość VOB + informacje że pochodzi z DVD można zmienić rozszerzenie na .VOB i czy będzie to normalny / prawidłowy .VOB?

Nazwa (lpcm-promo-ntsc).mpg DVD Promo

Nazwa (lpcm-promo-ntsc).vob

Czy to jest to samo?

Nie chodzi mi o przypadek gdy teledysk jest przegrany do avi czy mpg i zajmuje on 50mb ale o sytuacje gdy teledysk zajmuje 160-200mb i jest zaznaczone że to DVD (lpcm-promo-ntsc) dodatkowo wygląda na praktycznie niekonwertowany?

Skorzystaj z GSpot.

W okienku Container powinno być DVD “VOB” format i MPEG-2 Program Stream.

gspotdvdhb2.th.jpg

Porównałem kilka VOBów + tego MPG któremu zmieniłem rozszrzenie na VOB

Wszystko jest poprawnie:

DVD “VOB” format

MPEG-2 Program Stream.

Jedyna różnica to:

w normalnych plikach VOB mam

SysBitrate 10080 kb/s VBR

natomiast w pliku .MPG po zmianie formatu na VOB

SysBitrate 8339 kb/s VBR

Złączono Posta : 29.04.2007 (Nie) 16:43

Sparwdziłęm na plku MPG nagranym z DVB i po zmianie formatu na VOB nie daje poparwnego efektu tak jak z plikem pobranym z sieci - czyli chyba program działa poprawnie :slight_smile:

A w jaki sposób zmieniałeś ‘format’?

Korzystałeś z TMPGEnc (MPEG Tools > Multiplex) albo podobnego programu?

Bądź FFmpeg?

ffmpeg.exe -i nazwa_pliku.mpg -vcodec copy -acodec copy nazwa_pliku.vob
  1. Format zmieniłem zmienaijąc standardowo rozszerzenie tak jak zmienia się nazwę w pliku :slight_smile: w tym pzrypadku byłem pewien na 99,99% że jest to VOB tylko z rozszerzeneim MPG… więc chyba wszystko działa OK.

Po prostu zbieram czyste VOBy ale czasem nie mogę znaleźć danego tytułu i pobiorę MPG który ma tak samo duży rozmiar i wygląda na wersje zagraną identycznie TYLKO zapisany jest jako MPG / jak się okazuje można zamienić je na VOB bo praktycznie to to samo …

Zdarzają się wyjątki że teledysk ma nazwę:

Pussycat Dolls - Beep [Ft Will I Am] (VOB).mpg

  1. Co do drugiego pliku z DVB zrobiłęm podobnie tylko w celu pzretestowania czy program też uzna że wszystko jest OK i jak się okazało nie, wyświetlił że jest to MPEG-2 a nie VOB.

  2. Nie zamierzam w przypadku teledysków DVB przekonwertowywać na VOBy bo nie zbieram clipów z LOGO TV… ale wiem że tym celu trzeba użyc specyjalnego konwertora…


Teraz dopiero zauważyłem że przy MPGach [3 pliki na 4] które zmieniałem na VOBy w sekcji

Userdata Metadata

jest komunikat:

USER /encoded byTMPGEnc 3.0 XPress 3.0.4