VPN - czy warto?

Czy warto kupować najbardziej prestiżowe, drogie VPNy skoro wszystkie z nich losowo co jakiś czas, np. 1 (czasami kilka razy) na dobę zrywają połączenie i widać wtedy prawdziwy adres IP? To burzy całą ideę VPNa…

Wybranie najblizszego/najszybszego serwera nie popmaga, protokol TCP lub UDP tez nie zmienia powyższego stanu.
P.S. VPN ustawiony (DD-WRT, openvpn ) na routerze zgodnie z instrukcja providera VPN.

Wygląda na to, że zrywanie połączenia VPN to problem twojego routera lub twojego operatora, a nie operatora VPN, skoro dzieje się to na wielu serwerach VPN.
Nie wiem jaki masz router ale może da się to skonfigurować tak, aby połączenie było automatycznie wznawiane, a gdy go nie ma, ruch był blokowany.
Kolejnym pytaniem jest jakie bezpieczeństwo chcesz osiągnąć, przed kim się ukrywasz, i czy VPN to w ogóle zapewni.

Moj ISP jest po kablu, b. dobry provider - nie zrywa polaczenia.
Problem routera tez odpada bo mam drugi identyczny na ktrorym jest tylko ISP z jawnym adresem IP i nigdy nie zerwalo polaczenia.

Przez zerwanie polaczenia mam namysli taki freez a mozie i discconnect - po kilku minutach router na ktorym stoi VPN wraca ale juz z IP prawdziwym a nie VPNowskim.

Szukaj jednak problemu w swoim łączu/routerze. Weź np. testowo VPN na mydevil ( https://www.mydevil.net/vpn.html ) i zobacz czy dalej zrywa - jak tak, to coś u Ciebie nie halo.

jakby co to nie jest typow discconect ze wyswietla ci system operacyjny ze cie rozlaczono, tylko wchodzisz czasami na strone - patrzysz i masz VPNowski IP, wchodzisz za kilka godzin i nagle masz IP od ISP

problem lacza od ISP odpada, a router b. dobrej klasy skonfigurowany zgodnie z instrukcja providera VPN

Generalnie mówiąc nie ma czegoś takiego jak “najlepszy VPN”.
Różne są potrzeby, różna klientela, różne także i oferowane opcje, ceny itd.
Najlepiej pójść za radami od EFF i wybrać/dobrać sobie samodzielnie wedle potrzeb.
Tu jest dość fajny artykuł wraz z linkami do porównań:


A tu też ciekawa lektura:

Jaki typ VPN? W firmach mam postawione VPNy i nie zdarza się żeby link padł. Prędzej Twój router za to odpowiada. Jesli to szyfrowany VPN, może proc za słaby i przytyka, skpro łapie freezy.

openvpn na DD-WRT beta z 2016r. ostatnia dzialajca (bo na tych betach z poczatku 2017 nie dzialaly)

wersji “Stable” DD-wRT nie popbieralem bo jest dosyc stara, z 2014r?!

a Router to swietny jest - slynny Asus RT-AC68U

No właśnie beta. Może być jakiś bug, który rozpina sesję.

ale te bety wychodza reguarnie co 15-30 dni

w stabilnej wersji z 2014r. nie bylo nawet pola do wpisania username i password

Okej, ale jeśli nikt nie zgłosił problemu, to mogli go nie naprawić.

tam chyba jest coś nie tak
bo żeby stable version nie była łatana przez 3 lata?

Korzystam z vpnonline i solidvpn są OK