Vpn - nie działa skrót z drugiej siedziby firmy

Witam 

Witam

 

Być może masz poblokowane porty na firewall-ach.

To że przepuszczasz protokół ICMP (ping) nie musi oznaczać, iż przepuszczany jest cały ruch sieciowy (IP).

Pingiem potwierdzasz tylko to, że tunel VPN jest zestawiony.

 

Pozdrawiam

AdamW

jak wpiszę w uruchom \zzz\xxx\ccc\vvv to się otwiera w eksplorerze jeszcze nie sprawdzałem ale pewnie też się otworzy folder. Gdy z pulpitu otwieram skrót \zzz\xxx\ccc\vvv\bbb.exe wyskakuje info że skót nie istnieje czy nie ma do niego dostępu już dokładnie nie pamiętam. Jakbym wyłączył zaporę i nadal byłoby to samo to co dalej robić? 

To sprawdź czy jak wpiszesz

\serwer\udzial_sieciowy

lub po adresach IP gdyż może nie być rozwiązywana nazwa serwera

\xxx.xxx.xxx.xxx\udzial_sieciowy

się otworzy ?

 

Jeśli tak to ruch sieciowy jest przepuszczany, jeśli nie a ping przechodzi to masz gdzieś poblokowane porty.

Jeśli się otworzy spróbuj uruchomić program z udziału sieciowego bezpośrednio.

Oczywiście szybkość działania może pozostawiać sporo do życzenia w zależności od przepustowości łącz, ich obciążenia, rodzaju oprogramowania (np. bazy danych które się muszą otworzyć) itp.

Być może chodzi też o jakieś uwierzytelnianie windows (np. domenowe)

 

Pozdrawiam

AdamW

Nie wiem czy widziałeś że napisałem

“po wyłączeniu firewalla ruszył program… jak teraz dowiedzieć się jakie port trzeba dodać do wyjątków żeby nie wyłączać całego firewalla?”

Faktycznie nie doczytałem.

Co do dodawania wyjątków do firewalla to zależy do jakiego. Zwykle można dodać albo port albo program.

 

Pozdrawiam

AdamW

po uruchomieniu programu, w CMD  wpisz ‘netstat -a -b’ , powinno pokazać z jakich portów korzysta program

Powyższy problem na razie zostawiam, ponieważ dopiero jak pojadę do firmy 2 wtedy pobawię się z zaporą i portami.

Mam natomiast jeszcze jeden dziwny problem.

Chcę udostępnić drukarkę komputera w firmie 1 dla serwera (Windows Serwer 2003) który jest w firmie 2 lecz mam dziwny problem.

Gdy puszczam ping z serwera firmy2 do nowego komputera w firmie1 nawet nie chce mi pingować a z resztą komputerów w firmie 1 pinguję bez problemu.

Gdy pinguję ten nowy komputer z innego komputera w firmie 1 wszystko jest ok lecz gdy pinguję z serwera w firmie 2 jest info że host nieosiągalny.

Co może być tego przyczyną?

Sprawdzałeś tracertem/traceroute gdzie pakiety stają? Sprawdzałeś tabelę arp? Host ma w ogóle wyjście poza LAN? Pracujesz w tej firmie jako informatyk czy macie jakiegoś speca od serwerów i sieci? Jeśli macie jakiegoś człowieka od IT, to zgłoś mu te problemy i niech je rozwiązuje.

Teraz mam taki problem, że gdy chcę wejść na stronę konfiguracyjną AP będą w firmie o adresacji 192.168.1.1-250 na AP który ma adres 192.168.2.102 to nie mogę… natomiast jeśli jestem w firmie o adresaci 192.168.2.1-250 bez problemu mogę wejść na tego AP. Dlaczego?

Mam już dostęp do routerów więc co mam teraz sprawdzić?

Powodów może być kilka. Pierwsze kwestia to jaki to VPN i jakie adresy dostają hosty lączace się prrzez VPN. Czy zestawiony IP-SEC między dwoama sieciami czy np jest dodatkowoa wirtualna pula IP z króra jest rutowana do docelowej sieci.

Brak dostępu do AP to może być np kwestia jego ustawień - tutaj ktoś kto go konfigurował ustawil zabepiczenie że można wchodzić tylko z hostu znajdującego się w jego podsieci bądź nawet z określonych IP/MAC,

 

Btw jak jesteś informatykiem to może zmień profil a jak nie jesteś to moze trzeba wezwać takowego.

Wina leży raczej po stronie AP czy po stronie routerów czy samego VPNa? Mój VPN to IPSec

W firmie B mam na serwerze ms server 2003

Nie mogę zainstalować udostępnionej drukarki w firmie A(windows 7 hp) na serwerze w firmie B.

Gdy wpisuję na swoim laptopie w uruchom będąc w firmie A adres komputera( \192.168.1.x) na której jest udostępniona ta drukarka wyświetla mi się okno w którym widzę wszystko co ma udostępniony tej komputer. Natomiast gdy to samo polecenie wpiszę na serwerze w firmie B wyskakuje mi info “Żaden dostawca sieciowy nie zaakceptował podanej ścieżki docelowej”

dlaczego? Grupę roboczą mają tą samą. Gdy próbuję przez kreatora dodać drukarkę sieciową nie odnajduje mi jej.

 Co dziwne ping i tracert idzie z firmy A do firmy B ale na odwrót ani tracert ani ping nie idzie. 

Na innych komputerach (z windowsem xp) w firmie A mogę drukować. I na nich jak wpiszę w uruchom ip serwera z firmy B to wyskakuje okno logowania