VPN - problem z TAP V9

Witam.

Mam problem, od jakiegoś czasu nie mogę nawiązać połączenia VPN, na 99,9% winny jest interfejs TAP ponieważ wczesniej gdy wszystko było dobrze w Centrum Sieci było aktywne połączenie lokalne TAP, teraz pokazuje “Kabel Sieciowy Odłączony”.

Po zmianie w ustawieniach zaawansowanych z “Apliccation Controled” na “Always Controlled” połączenie co prawda robi się aktywne ale i tak nie mozna nawiązać połączenia VPN.

Używam Cyber Ghost’a, instalowałem straszą wersję, nowszą wersję - program zatrzymuje się na wczytywaniu interfejsu i wywala błąd połączenia. Podobnie próbowałem połączyć się przez klienta OpenVPN i również to samo.

Resetowałem TAP, instalowałem sterowniki od nowa, nowsze, starsze - nic nie dało.

Również dezaktywowałem zaporę chwilowo i też nic nie dało

Dodam tylko, że generlanie mam lekki problem z siecią, okresowo rozlącza się i nie wyszukuje mojej sieci, pomaga reset routera, również Win Update od jakiegoś czasu się nie może połączyć i podobnie jak przy TAP nie jest to wina zapory.

Swego czasu coś grzebałem głębiej (w temacie Update) i wyszedł jakiś problem z DHCP, aleaktualnie bardziej mi przeszkadza sprawa z TAP. Zamiaruję przejść na Win8.1 więc może wtedy się rozwiąże problem :slight_smile: