VPU recover resetuje akcelerator graficzny

Witam.

Posiadam ATI radeona 9800 pro z którym mam spory problem. Widziałem już kilka takich tematów na forum lecz moja sytuacja jest trochę inna, otóż wyskakuje mi taki błąd podczas gdy mam włączoną Tibię i np. komunikator gadu-gadu albo chociażby winampa jednocześnie i teraz są 3 opcje:

1: Komputer się restartuje,

2: VPU recover resetuje akcelerator graficzyny i potem wszystko gra (aż do następnego “losowania błędu”),

3: VPU recover oświadcza iż nie poradził sobie z przywróceniem poprzednich ustawień i prosi o ponowne uruchomienie komputera (grafa się wali)

Problem pojawił się wraz z z zakupem monitora LCD Samsung SyncMaster 206BW a na monitorze na dzień dzisiejszy około 10 letnim było wszystko elegancko.

Wielokrotnie próbowałem wgrywać nowe sterowniki lecz komputer ich nie przyjmuje i zwiesza się w pień i po tym nic się nie da zrobić. Komputer był zakupiony dość dawno i był składany przez jedną osobę (obeznaną w temacie) lecz jednak nie za dobrze mu to wyszło i było sporo problemów z owym sprzętem.

Wiele razy czytałem również że może być to za słaby zasilacz, lecz po zmianie go na FEEL III - 400ATX nic się nie zmieniło.

Mam nadzieję że istnieje jakaś możliwość usunięcia tego błędu bez zmiany sterownika na nowszy (komputer przyjmuje tylko starsze wersje)

Z góry dziękuję i

pozdrawiam.

Jaka wersja sterów?

Może jednak nadal wina siedzi w zasilaczu?

Feel III to szrot i to jego nadal bym obstawiał.

Bardzo możliwe, że nie wydala, ale najpierw najlepiej sprawdzić stery, żeby nie wywalił pieniędzy w błoto :stuck_out_tongue:

Co do zasilacza to jakim cudem może być zły jak przed zmianą monitora nie było tego problemu?

Co do sterownika to:

Data sterownika: 2004-10-26

Wersja sterownika :6.14.10.6490

Stary ale nowszego nie da się wgrać i nie wiem co robić :stuck_out_tongue:

Dawno nie próbowałem i nie pamiętam jaki był błąd.

Spróbuj te:

-do xp :arrow: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … radeonx-xp

-do visty 32 bit :arrow: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … on-vista32

-do visty 64 bit :arrow: http://game.amd.com/us-en/drivers_catal … on-vista64

To musi działać, jak masz xp to pobierasz i instalujesz, a jak Viste to usuwasz driver cleanerem lub revo uninstallerem stare stery i instalujesz nowe

Spytałem brata co się działo po wgrywaniu sterów to mówił że komp się potem w ogóle nie chciał włączać i trzeba będzie formatować dysk i wgrywać stary obraz, więc wolę nie próbować. Nie ma innego wyjścia?

@edit

A może wgrać nowy sterownik ekranu? Bo ten podobno jest z 2001-6-6 to nie wiem ;p

Poszperaj w opcjach sterownika i wyłącz VPU recover. Wiem, że jakoś można to zrobić :wink:

Z tego co mi wiadomo VPU recover jest po to, żeby resetować grafikę gdy nie jest w stanie funkcjonować czyli komp się najprawdopodobniej zwiesi lub zrestartuje (tak jak było w jakimś przypadku na tym forum. Po wyłączeniu tej opcji komputer zamiast tego błędu restartował się).

Wiem, ale warto spróbować jak masz problemy z instalacją sterów! W tych sprawach trzeba kombinować, bo nigdy do końca nie wiadomo :wink:

Po wyłączeniu opcji to komp mi się zwiesza na minutę a potem rozdzielczość się zmienia na najmniejszą i na monitor ciężko patrzeć taka grafa ;]

A spróbuj pożyczyć od kogoś mocniejszy i jakiś bardziej “firmowy” zasilacz.

Co do zasilacza to się pomyliłem i mam FEEL III - 400ATX a nie 350 już poprawiłem ;p

Ale co może mieć zasilacz do tego skoro na słabszym wcześniej tego błędu nie było?

MODE COM to nie firma? ;]

Firma owszem, ale produkt dno.

Podmień go to zobaczymy :slight_smile:

Co żeście się tak uczepili tego cholernego zasilacza. Jak wcześniej śmigał na słabszym tylko po zmianie monitora występuje błąd…

Bo najczęstszą przyczyną braku stabilności komputera jest właśnie zasilacz.

W tym wypadku jeszcze może być GPU, więc jeżeli jesteś na 101% pewien że to nie zasilacz, to sprawdź GPU.

Poproś kolegę by wpadł do Ciebie ze swoją grafiką, lub Ty do niego ze swoją i sprawdź.

Jak niektóre GF8600 potrafią się uwalić po podłączeniu doń kabla do podłączenia TV, tak mogło równie dobrze się stać że Radek się uwalił po podłączeniu don monitora LCD pod wyjście DVI.

Bo to najczęstrza przyczyna awarii. Nie ważne, że nowy i zmieniany 3-ci czy 4-ty raz :? Jak zasilacz jest zły, to inne podzespoły mogą być niestabilne. Jeśli nie zasilacz to tak jak mówił kolega :arrow: powyżej.