VPU Recover w karcie ATI Radeon HD 4830

Witam mam problem, mianowicie gdy gram w 2 gry: Call of Duty Modern Warfare 2 oraz Medal of Honor Airborne komputer podczas gry sie restartuje lub wywala z gry pokazując komunikat w którym funkcja VPU Recover firmy ATI wyswietla informacje o tym iż został zresetowany akcelerator graficzny.

VPU Recover - umożliwia sterownikowi wyswietlanie firmy ATI zresetowania procesora graficznego gdy przestanie on reagować na polecenia sterownika wyswietlania. Sterownik wyswietlania w wiekszości przypadków może zresetowac procesor graficzny przy uzyciu funkcji VPU.

Moja karta to: ASUS EAH 4830 ATI Radeon HD 4830 512MB

Pamięć RAM: DIMM 2x2GB DDR2

procesor: Phenom Triple Core 8450 AM2 2.1Ghz

płyta główna: Gigabyte GA MA770-DS3 socket AM2 + chipset AMD 770+SB600

Zasilacz 450V No-ATX marka mi nie znana.

Wie ktos w czym rzecz?

W tym rzecz. Wymień czym prędzej i zaktualizuj sterowniki

aktualizacje stera zrobiłem wlasnie teraz najnowszy do mojej karty mnie martwia pamiec RAM i zasilacz bo to spory wydatek jak na moja kieszen

Dodane 16.12.2009 (Śr) 19:13

mój zasilacz to:

FSP GROUP INC

Fortron/Source

Model NO-ATX450 PNR

to narzedzie sluzy do zabezpieczenia procesora grafiki przed:

a. przekreceniem, czyli nadmiernym OC,

b. przegrzaniem, co jest miedzy innymi wynikiem a… ale i zwyklym zabezpieczeniem przed ugotowaniem grafiki

tak wiem o tym bo info mam na control panel ATI ale co moze byc przyczyna takiego dzialania tylko na tych 2 grach mi sie tak dzieje.

Jaka temp rdzenia w stresie?

od 56 do 64 stopni a nawet i wiecej po dłuzszym graniu jesli mowa o GPU od karty graf czyli

mysle ze karta mi sie przegrzewa wiec pytanie czy mozna ja w jakis sposób schłodzic oprócz wiatraczka na karcie? np: radiatorem? czy to cos da? musze rozwiazac ten problem z karta, pomocy…

moze nie sam rdzen, a pamieci lub PCB?

moze pasta… :roll:

w stresie granie dobre bite 30minut

GPU Diode (DispIO) 54 °C

GPU Diode (MemIO) 64 °C

GPU Diode (Shader) 60 °C

po wyłaczeniu gry

GPU Diode (DispIO) 47 °C (117 °F)

GPU Diode (MemIO) 56 °C (133 °F)

GPU Diode (Shader) 52 °C (126 °F)

moze bede nudny… OCCT lub furmark, podaj po godzinie testu 8)

grając przez te 30 minut mialem kilka zacinek w 2 misjach ale małe zacinki zainstalowalem nowe stery do karty i narazie nie wyrzuca, wczesniej na oryginalnych sterach mnie wywalao, ale jeszcze mi cos tu nie pasuje.

Dodane 16.12.2009 (Śr) 21:10

jutro podam z furmark’a wyniki z dobrej 1 godz. gry w CoD MW2

Dodane 16.12.2009 (Śr) 21:34

mierze furmarkiem temperature na sucho i to jest cos dziwnego bo wskazuje mi 69 stopni … max 69 a skacze od 68,69,67…

10 minut grania i 72, 73 stopni