VRDP programu Avast! Co to właściwie jest?


(kordixx) #1

Niby że coś takiego, że można przywrócić zawirusowane pliki do ich wcześniejszego stanu. Ale czy to naprawdę działa? U mnie najczęściej wywala komunikat, że nie da się wyleczyć pliku. A jakie są wasze doświadczenia?


(Olixxx94) #2

kordixx , mała literówka w temacie (powinno być VRDB, ale to szczegół :slight_smile: ) . Na szczęście nie musiałam korzystać z tej opcji, chociaż od lat mam Avasta...


(Longhorn2009) #3

To taki zbędny bajer, bardzo obciążający komputer.


(Ggo) #4

no nie do końca tak jest:

http://www.searchengines.pl/Kompletne-p ... 16112.html

a najlepsza specjalistka w necie od spraw bezpieczeństwa raczej się nie myli :slight_smile:

rgds:badworm


(Binio21) #5

To coś niby tworzy kopie plików, żeby można było je wyleczyć gdyby miały wirusa. Bardzo obciąża kompa, zajmuje duuużo miejsca na dysku i nie działa jak zmmienimy plik. A tak w ogóle to to jest avast, czyli nic nie warty śmieć. =P~


(VPN) #6

Żal to komentować, ale muszę, bo jeszcze ktoś uzna to za prawdę objawioną. Otóż powiem tak: dla osób świadomie korzystających z internetu, nie podejmujących ryzykownych zachowań i wspomagających się dodatkową ochroną typu firewall i antyspyware avast! jest idealną propozycją. Wystarczająca ochrona zupełnie za darmo!

A wracając do tematu: VRDB to taka baza odzyskiwania plików. Sam nigdy z tego nie skorzystałem, raczej to mało przydatna opcja i można ją spokojnie wyłączyć.


(Dariusz) #7

@ati... ciebie chyba nic nie przekona.... raz się zraziłeś do avasta i teraz w tem i wobec psioczysz... zachęcam do jego przetestowania... chociażby na wirtualnej maszynie, a następnie przystąpienie do merytorycznej dyskusji ZA i PRZECIW... chętnie na ten temat wymienię opinie... i posłucham co inni mają do powiedzenia.

ps. tylko chodzi o merytoryczną dyskusję, a nie że "jest słaby" i tyle... proszę udokumentować to w racjonalny sposób.

pozdr.


(Binio21) #8

Już go testowałem. Szkoda kompa i tyle. :?