VTX3D Radeon HD 4850 problem z paskami

(Johny 15) #1

Witam wszystkich Mam problem z kartą VTX3D Radeon HD 4850. Czasem jak załączam grę nic sie nie dzieje nawet przez 3h a czasami jak coś włącze to pojawiają sie dziwne cienkie czarne paski wychodzące tak od środka ekranu mniej więcej.... Próbowałem już zabawy z różnymi sterownikami i na starszych pomimo tego że karta działa stabilniej problem dalej sie pojawia....

Mój komp to: Płyta główna:Gigabyte GA-M52L-S3, Procesor: AMD Athlon II 270 45nm 2x3.4GHz, Zasilacz: XFX Core Pro 450W, 4GB ram, System: Win 7 64-bitowy

Mam nadzieje że to nie jakaś wada fabryczna karty bo jest ona nowa.... Co mnie dziwi najbardziej to to że jak raz załączam kompa to wszystko działa a następnym razem nie da się wogóle pograć....

Proszę o pomoc.

(Damko25) #2

Witam według mnie masz problem z samą kartą graficzna tak zwane artefakty :> Karte chyba mozna wypiec ale sam nie probowalem ;p juz wolalem kupic nowa karte :smiley: moze byc takze problem z wypalonymi kondersatorami w monitorze oczywiscie bardziej uwazam ze grafika :>

Dodane 08.02.2013 (Pt) 15:37

a nie doczytałem "Co mnie dziwi najbardziej to to że jak raz załączam kompa to wszystko działa a następnym razem nie da się wogóle pograć… "

czyli ja podłaczasz i działa i 2 raz podłaczasz i nie działa sprawdzałes czy wejscie nie jest zakurzone albo cos podobnego ( lub uszkodzone)

(sadaj72) #3

To wygląda jak wada fabryczna, ale skoro karta jest nowa to oddaj ją na gwarancję.

Niektóre radeony serii 4 źle znoszą podkręcanie i pojawiają się artefakty, najczęściej pod obciążeniem, lekarstwem może być lekkie obniżenie taktowania gpu i pamięci, ale nie jestem pewien czy to nie spowoduje utraty gwarancji.

(bachus) #4

Spróbuj zrobić zdjęcie tych artefaktów - im dokładniejsze, tym łatwiej Ci będzie przedstawić problem oddając kartę do reklamacji. Jak wspomniano, najprawdopodobniej karta jest uszkodzona, lub ją “podkręciłeś” i nie wyrabia.

(falcon89) #5

Jeśli podkręcasz lub obniżasz taktowanie i robisz to w CCC lub innym programie to nie tracisz gwarancji (nawet jeśli to nie mogą tego udowodnić), gwarancje stracisz jeśli np. wgrasz zmodowany bios.

(Johny 15) #6

No właśnie na gwarancje to ja bym chciał ja oddawac już w ostateczności po wyczerpaniu wszystkich innych możliwości… Bo karte kupiłem na allegro w sklepie komputerowym który jest dośc daleko i odsyłanie jej i cały ten bajzel z gwarancją to kupe czasu teraz zajmie… Jeszcze zapomnialem dodac że ostatnio przed wymianą tej karty ze starą zdarzyło mi sie cos takiego że jak chciałem normalnie załączyć kompa to zaczął piszczeć i w instrukcji płyty przeczytałem że to problem z kartą graficzną więc stara chyba odeszła do lepszego świata… :stuck_out_tongue: Dlatego tymbardziej mi zalerzy na tym żeby coś jeszcze pokombinować z tym… może tu coś jest w ustawieniach albo sterach pokopane bo jak raz załączam kompa i potem jakąś gre to nic sie nie dzieje a jak potem go wyłącze i później znowu chce pograć to sie pojawiają te paski ;/

Dodane 08.02.2013 (Pt) 18:40

nie podłanczam jej cały czas :stuck_out_tongue: chodziło mi o to że czasami moge grać normalnie i nic sie totalnie nie dzieje. A jak na przykład za kilka godzin znowu odpalam kompa i chce pograć to te paski wyskakują i nie da sie grać…