W biosie nie ma działającego monitora

Zresetowałem do ustawień fabrycznych i nadal to samo, ale na telewizorze działa.

A co sterownik w windows ma do biosu ?

Możesz wziąść monitor do kolegi ze swoim kablem DVi i u niego zobaczyć czy będzie dobrze??

Może monitor nie obsługuje rozdzielczości biosu jak myślicie ?

Da sobie radę, ale nie wiem, w czym masz problem? to nie przeszkadza w eksploatacji kompa - jak chcesz, to wiesz jak wejść do biosu. I wszystko masz napisane.

Edit:

I jak masz podpięty jeszcze TV do karty grafiki, to w sterowniku karty grafiki ustaw kolejność: 1 ma być monitor, 2 TV - może tu problem?

Jak to zrobić, dodam jeszcze, że jak próbowałem zainstalować windowsa viste to przy próbie instalacji pojawił się komunikat po angielsku, że system wykrył coś tam błąd w urządzeniu.

Ja nie moge czy ty nie rozumiesz, że jemu się nie włącza monitor przed startem komputera i nie może najprawdopodobniej wejśc do BIOSu, a twoje porady są bez sensu bo co ma sterownik w Windows do BIOSu??

Chyba nie dokońca ze zrozumieniem czytałeś pierwszy post.

Miałem to Tobie napisac wczoraj, ale myślałem, że się przespisz i an to wpadniesz.

Nic mi to nie mówi - jak piszesz, to konkrety

Jaką masz kartę grafiki.

Jakie urządzenia masz podpięte do karty grafiki i jak - monitor wiemy, że przez DVI.

Nie wiem czego można w tym fragmencie nie zrozumieć. Włącza komputer monitor śpi i naciskanie Del czy F2 nie wiem do BIOSu go nie aktywuje. Dlaczego ja obstawiam monitor. ODłącz monitor, zostaw TV podłączony i powiedz czy an tV pojawia się logo płyty głównej i czy wchodzac do BIOSu bios się wyświetla.

Kolega jeden tutaj coś próbuje strasznie przekombinowac iz rzucić wine na Windowsa :stuck_out_tongue:

Po pierwsze pytanie od tych co chcą pomóc powinno brzmieć: czy masz Zewnętrzną kartę graficzną np na PCIe + zintegrowaną np. z procesora? Jeżeli tak, to wchodzisz do biosu, ale monitor podpinasz do zintegrowanej. Wyszukujesz w BIOS opcję Primary Graphic lub podobnie i wybierasz PCIe. W trybie AUTO najpierw zapewne włącza się integra, a dopiero po załadowaniu Windowsa zewnętrzna. Dosyć powszechna przypadłość.

1 polubienie

Nie mam zintegrowanej .

1 polubienie

Jaki masz procesor i płytę główną?

Procesor intel core i2 2.2 Ghrz a płyta to bym musiał zobaczyć jak skończę instalować debiana.

Core i2?? Nie wiedziałęm, że intelk takie coś kiedykolwiek wypuscił.

Dokładnie napisz co masz za procesor wraz z numerem typu i3 (bo pewnie coś takiego masz) 3220 itp. Jak masz i3 to zintegrowana też jest. Model płyty też potrzebny.

*wypuścił
A w innym temacie czepiał się mojej literówki gdzie sam zrobił podobną… ehhh… słomiani wojownicy językowi…

Poprawione :slight_smile:

Model płyty to via vt8237a

Chyba nie model płyty…

Teraz wiem, że procesor to Intel core duo 2 E4500. Zaraz będzie płyta główna.

1 polubienie

płyta główna to ms-7293vp

1 polubienie

To teraz model karty graficznej. Z tego co się orientuję to problem może rozwiązać kabel DVI dual-link ew. przesiadka na HDMI jeżeli monitor ma takie wejście skoro na HDMI jest ok pod telewizorem.

EDIT
Ewentualnie jeżeli posiadasz to podpiąć się pod DVD-I. Wtedy powinno być elegancko.