W czasie pracy przy komputerze pojawia mi się bluescreen!

Cześć

Od ostatniego czasu na komputerze pojawia mi się bluescreen. Mam win XP i w ustawieniach mam zaaplikowane aby w czasie awarii komputer się nie resetował. To co zapamiętałem to to, że pojawił się problem i podali możliwe proby jego rozwiązania( zwolnienie miejsca na dysku, odinstalowanie wadliwego oprogramowania bądź aktualizacja BIOSu). W tym momencie odrzucam sprawe z dyskiem ponieważ miejsca mam ok. 1.5gb. Odrzucam też możliwość problemu z BIOSem ponieważ nie aktualizowałem go wcześniej. Pozostaje błąd oprogramowanie. Jaki program może powodować błędy? Jakieś stery, a może gra ? Prosiłbym o szybką pomoc, a że bluescreen nie pojawia się tak często to nie mam możliwości sprawdzić jeszcze raz co tam pisalo (no chyba ze sie jakoś da), ale jak tylko pojawi się ponownie to postaram się podać rodzaj błedu.

Pozdrawiam

Musisz podać cały błąd.

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq1

narazie nie pojawia mi się bluescreen ale sprawdzilem przez Podgląd Zdarzeń błędy aplikacji i opis był taki:

Panel sterowania - system i zakładka przywracanie systemu - daj na wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach,restart kompa i włącz przywracanie ponownie.

Później zrób defragmentacje przynajmniej partycji systemowej.

spróbuje z defragmentacją. I jeszcze jedna uwaga czy może przyczyną być np. jakaś gra ? Bo wczesniej czasem pojawiał mi się bluescreen i wiem że to wtedy było uzależnione od sprzętu. Padał mi zasilacz, wymieniłem na nowy i wszystko ładnie śmiga przed speedfana sprawdziłem napięcia też są dobre. I praktycznie bluescreen pojawił się raz od zamiany zasilki w czasie gry w Virua Tennis. Ma to coś wspólnego ?

XP wywala nieraz błąd bez przyczyny - tak ma.

Ale warto wyczyścić przywracanie systemu i utworzyć nowy punkt.

właśnie dlatego zastanawiam się nad przejsciem na Windows 2003 Serwer, pomęczę się trochę nad konfiguracją aby działały gry itp. ale będę miał stabilność.

Ew. czekam na jakieś inne sugestie w sprawie tego bluescreena

Bez podania błędu nic z tego.

a nie da się właśnie jakoś wywołać tego bluescreen (treść nie zapisuje się w jakimś pliku ? .log itp ?)