W firefoxie (facebook): "Ads by browse to save"- kaskada


(Poskosie) #1

Witam Was!

Kilka informacji ogólnych

Jestem użytkownikiem Windowsa 8, 64bit. Mam nowy komputer od 2 miesięcy ale już zdążyły mi się pojawić pewne problemy, jak mniemam związane z przeglądarką (F.fox)

Pewną sytuacją, która wpada mi w pamięć, a która może co nieco wyjaśnić o genezie powstałego syfu jest pojawienie się u mnie jakiś czas temu pewnego robala, który w nazwie miał coś a'la "computer optimizer" (dzielę komputer z siostrą i mamą)

Znalazłem jedynie 1 temat z podobnym problemem, jednak nie znalazłem w nim ogólnej rady, tylko skonkretyzowaną do logów danego usera, więc nie mam jak sobie pomóc sam.

Przedstawienie problemu, z którym założyłem temat

Otóż kiedy przeglądam zdjęcia na facebooku, pod opisem fotek zaczyna mi się powielać napis "ads by browse to save". Wygląda to tak: image_id: 5427

Załączam obowiązkowe logi z OTL oraz extra log z programiku adw cleaner

OTL

http://www.wklej.org/id/975488/

http://www.wklej.org/id/975498/

AdwCleaner

http://www.wklej.org/id/975498/

***

Ponadto dręczą mnie jeszcze 2 problemy (musiałbym zakładać 2 kolejne tematy ale ufam, że są to sprawy drobne i można je naprawić "na szybko")

1) Otwieram Mój komputer. Moim oczom ukazał się szokujący obraz. Oprócz dysku C i D "zalęgły się" jeszcze 4 ikony pod nazwą "Recovery w, x, y, z". image_id: 5429Nie mam bladego pojęcia skąd i dlaczego, ale nie cierpię samowolki wśród świata wirusów i wszelkich robali, więc zależy mi na porządku w moim systemie. Naturalnie.

2) Po otwarciu nowej karty w przeglądarce Firefox'a zamiast strony googli (ustawionej w ustawieniach jako domyślna) pojawia się niepożądane okno o nazwie http://websearch.good-results.info/ . Informacje znalezione przeze mnie mówią, że to jakiś robal związany z przeglądarką.

Zakończenie

Dziękuję z góry za poświęcony czas na pomoc.

Ufam, że mój temat jest dostatecznie przejrzysty estetycznie (starałem się!) i merytorycznie też zawiera dostateczną liczbę informacji.

Wierzę, że za pomocą magicznych programów OTL itp., wklejaniu usuwaniu odpowiednich logów można usunąć te usterki. Nigdy wcześniej jeszcze nie musiałem posuwać się aż tak daleko w rozwiązywaniu problemów z komputerem (mam na myśli pomoc Otl'ów itp) więc proszę Was o w miarę przejrzyste instrukcje postępowania.

Szczerze oddany od 2007 roku dobrymprogramom.pl -Cardammon


(Acorus) #2

Odinstaluj Browse2save,Search-NewTab,V9 Homepage Uninstaller,Ask Toolbar Updater.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

.Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

W Chrome usuń rozszerzenia Browse2save i Search-NewTab .


(Poskosie) #3

Niesamowite! Pomogło na wszystkie 3 problemy !

Bardzo Ci dziękuję, doceniam Twoje umiejętności i to, że dostałem pomoc tak szybko, no i za darmo.

Pozdrawiam serdecznie!

Dodane 08.03.2013 (Pt) 12:57

Kurcze, pojawiła mi się znowu ikona “recovery:z” w “moim komputerze” obok dysku c i d. Skąd to się do cholery bierze? Jak z tym walczyć?