W JAKI SPOSÓB Google rozpoznaje język systemowy?

(Dup) #1

Witam

Mam "mały" problem. Kombinuję jak tutaj ochronić moją prywatność w internecie, i okazuje się że nie mogę ! Dlaczego ? nawet przy użyciu TOTALNIE anonimowych PROXY (żadnych danych nie przetrzymują i nie przesyłają dalej), wywaleniu i wyłączeniu ciastek, wyłączeniu JavaScript, wyłaczeniu JAVA, skasowaniu cache w przeglądarce i ustawieniu identyfikacji FireFoxa na EN-US (angielską)... GOOGLE DALEJ ROZPOZNAJE Z JAKIEGO KRAJU ŁĄCZĘ SIĘ Z NETEM lub JAKIEGO JĘZYKA UŻYWAM (przy wejściu na http://www.google.com pokazują mi się polskie ikonki i napisy), a powinna przecież pokazywać język kraju w którym jest umieszczone proxy, którego używam.... Co prawda nie przekierowywuje mnie na google.pl, ale język nadal wyświetla polski.

Czy ktoś może wie w jaki sposób google uzyskuje informację o kraju z którego się łączę ?? To już całkiem spędza mi sen z powiek. Zero prywatności.... Może jest coś o czym nie wiem, albo FireFox zdradza jakoś swoją tozsamość ??

Przy czym muszę powiedzieć, że specjalnie napisałem JAVASCRIPT, zeby to sprawdzić - i NIE MA takiej wartości w kolekcjach navigator.* lub windows.* lub document.*, która zdradzałaby moją toższamość (no ale co to ma za znaczenie - skrypty JavaScript i tak wyłączyłem...). Próbowałem także skryptów PHP żeby wyciągnąć ten TAJEMNICZY skrawek informacji który identyfikuje w google moją przeglądarkę jako polską... I nie znalazłem

POMOCY !

(WODZU) #2

Odpowiedź brzmi:

Anonymouse.org :slight_smile:

ale jak robi to google - nie wiem.

(Fora) #3

najprawdopodobniej używa klasy w php która nazywa sie bodajrze Geoip tutaj znajdziesz dokłądną odpowiedz na swoje pytanie http://www.codeproject.com/asp/geoip.asp

(Dup) #4

Wiem o anonymouse.org - sam używam :smiley:

Tyle że chciałem mieć anonimowość bez tego...

Złączono Posta : 27.06.2006 (Wto) 8:55

Niestety. Ta strona także nie potrafi własciwie rozpoznać języka mojej przeglądarki. Wykrywa Kraj : Norwegia i IP z PROXY (a nie moje). Jak na razie jedyną stroną która to potrafi, jest google.

Być może google nie wie nawet z jakiego kraju się łączę, ale na 100% wie przynajmniej jaki mam domyślny język systemowy...

Widzę że chyba będę musiał poszukać odpowiedzi na jakichś forach specjalistycznych...

(Airborn) #5

BlackMan sprawdź jak zachowająsie google gdy przy włączonych cookies zmienisz język w opcjach google na np. angielski a potem wyłączysz cookis, czy nadal będzie łapać polski

(Scotty2) #6

airborn ale to nie jest sposób na oszukanie google czy czegokolwiek innego.. to tylko zmiana jezyka na googlach i zapisanie ustawien w ciasteczkach.. a potem jeszcze wyłaczenie tych ustawien.. co to da?

(Dup) #7

Ale to nie to... chodzi o to że kiedy wywalisz wszystkie ciastka albo nawet wyłączysz akceptowanie ciastek, to google nadal wie jaki jest domyślny język systemowy twojego komputera...

Chyba muszę zainstalować angielską wersję windowsa (bo się szybciej instaluje od linuxa) oraz angielskiego firefoxa i sprawdzić czy tam też będzie wyskakiwać język polski.

Jeśli po tym google nadal będzie mój system rozpoznawać jako polski, to znaczy, że google zna kraj pochodzenia IP nawet przez PROXY...

Jak do tej pory jedynym spsosobem na całkowite "ukrycie się" jest anonymouse.org

(Die Eye) #8

A próbowałeś Soocks Proxy

(Dup) #9

W tej chwili przeglądam portal za pomocą anonimowego PROXY...

(Fora) #10

a że tak zapytam po co ci to ??

(Die Eye) #11

Jeśli chodzi o Anonymous Proxy, to wystarczy JS i już mają twoje IP na talerzu...

(Dup) #12

Nie wystarczy. Javascriptem nie odczytasz IP. Tylko za pomocą JAVA. A JAVE mam i tak zawsze wyłączoną :D.

Złączono Posta : 27.06.2006 (Wto) 17:51

Chcę znać 100% sposób na prywatność w internecie. Nie lubię być podglądany.

(WODZU) #13

O wiele łatwiej odpalić Knoppix'a z płyty CD/DVD (jeśli się go posiada - a warto) :slight_smile:

(Dup) #14

No niestety nie posiadam :wink:. Ale pewnie jak limit transferu się skończy to ściągnę.