W jaki sposób mogę poprawić swój ping?

Witam. Są jakieś sposoby aby zmniejszyć ping? Pytam, ponieważ za jakieś dwa tygodnie zamierzam streamowac. Speed test pokazuje wynik 30/2, gdy coś ściągam download zwiększa się do 35 a Upload do 2.5. Ping w grze league of legends wynosi średnio 47. Czytałem, że ping zależy od odległości serwera do modemu (serwer czyli skrzynka do której podłączony jest kabel, tak? :P) I wiem, również, że w streamowaniu głównie liczy się upload. Którego z reszta nie mam za duzo… :smiley: I teraz pytanie na którym najbardziej mi zależy jest możliwość poprawy pingu przy streamowaniu pomimo takiego uploadu czy zostało mi tylko dogadać się z dostawcą internetu? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Nie zrobisz nic sensownego w tej kwestii, na ping ma wpływ głównie infrastruktura sieciowa. Na komputerze możesz np. wyłączać zbędne i korzystające z neta aplikacje i podłączyć się przewodowo, a nie po wifi.

 

Zmienić pakiet internetowy albo sprawdzić, czy w obecnym pakiecie nie powinno być większego uploadu. Streaming przy takim pingu będzie działać bez problemu. Wyjaśnij jeszcze co rozumiesz przez streaming (np. transmisja youtube na żywo?).

Mam na myśli stream na twichu. Wiem, że będę mógł streamowac tyle, że nie będzie to najlepszej jakości. Połączenie bez pośrednio modem-> komputer poprawi jakość łącza?

Modem USB czy ethernet?

Ethernet. Łącze szerokopasmowe. Orientuje się ktoś może czy na twichu od razu na pierwszym streamie można zapuszaczac jakieś nuty czy trzeba mieć jakieś partnerstwo?

Ethernet. Łącze szerokopasmowe. Orientuje się ktoś może czy na twichu od razu na pierwszym streamie można zapuszaczac jakieś nuty czy trzeba mieć jakieś partnerstwo?