W jaki sposób moge sie polonczyc z kumplem?

(Foxsly) #1

Mam pytanie a wlasciwie nie jedno. Otuż chcialem polonczyc sie z kumplem siecia bez przewodową on mieszka niecale 200 m odemniew bloku na partezrze a ja w domku jedno rodzinnym. na trasie fali radiowej stało by sciana o grubosci 30 cm z pustaka i ocieplenie ze styropianu i i z 2 drzewa.czy jest jakas mozliwosc polączenia?? co trzeba do tego miec i jakie to bedą koszty i na ile mam pewnosc ze jesli to kupimy bedziemy mieli połaczenie. Prosze o bardzo proste wytłumaczenie bo jestem bardzo słaby jesli chodzi o te sprawy i jeszcze czy takie polaczenie bedzie dobre do wysylania plików(np ile by przesyłała sie plyta 700mb) i czy mozna by bylo sobie pograc w jakies gry czy bylo by to za wolne z góry dziekuje za pomoc

(Grzesiek220) #2

postawić LAN`a na radiówce i by grało, transfer raczej kiepski, ale będzie grało (ściana nie jest przeszkodą)

albo skrętka i kabelkiem 200m- troche stracisz ale połączenie będzie, tylko tu gożej z tą ścianą, trzeba by ominąć.

za to wersja druga o wiele, wiele tańsza

(Foxsly) #3

mowilem ze jestesm ciemny :smiley: skad ja mam wiedziec co to jest skretka:D itd:D

(Grzesiek220) #4

no to odpoczątku

możesz wybrać dwie opcje

*połączenie kablowe (tzn kablem) skrętka to taki kabel, dzięki niej połączysz dwa kompy przez karty sieciowe.

potrzebujesz kartę sieciową razy 2 (dla Ciebie i dla kumpla) ale zakładam że masz, no bo jakoś piszesz tego posta, wiec masz dostep do neta :smiley: (sieciówka około 35zł kosztuje)

kabel około 0,50-1zł za metr, jeszcze wtyczki (groszowe sprawy) i "muza gra'

*połączenie radiowe, tu jest bardzie skomplikowana sprawa.

czy możesz pociągnąć kabel do kumpla?

(Foxsly) #5

A wiec tak co do kabla to odpada bo przechodzil by przez 3 szosy:) co do sieciówki to mam ale neta mam przez usb (tak dla ciekawskich) i bardziej mnie interesuje radiówka i jej jakosć

(Grzesiek220) #6

jezeli chodzi o połączenia radiowe, to mogę tylko teoretyzować, nie miałem doświadczeń z nimi, więc chyba za bardzo nie pomogę :frowning:

tak czy inaczej jest to możliwe wiec nie poddawaj się. pozdrawiam

(Foxsly) #7

No nic widze ze to pytanie jest za trudne dla forumowiczów wiec moze chociaz podacie jakies linki do stron gdzie mogl bym sie o tym wiecej dowiedziec ??

(Moj Mj) #8

jeżeli chodzi o koszta to karty sieciowe są już od około 100zł. U mnie na radiu dziś zmierzyłem jest transfer 0.244 mb/s czyli całkiem nieźle;) no ale jeżeli chodzi o te anteny to powinieneś śie zaopatrzyć także w 2 anteny kierukowe montowane na zewnątrz budynków :slight_smile: takie porządniejsze od 120 zł :slight_smile: lub jak masz żyłke najterkowicza to możesz sobie sam zrobić antene kierunkową :slight_smile: są opisy na sieci :stuck_out_tongue: ale jeżeli chcesz kupić całoś zamknie sie w kwocie około 400 - 500 zł. Poza tym jeżeli zależy ci na bardzo dobrym transwerze to zaopatrz sie w droższe karty od 200 gdzie mają transfer 54 mbit :stuck_out_tongue: ale moim zdaniem 22 spokojnie wystraczy