W jaki sposób moge sie polonczyc z kumplem?

Mam pytanie a wlasciwie nie jedno. Otuż chcialem polonczyc sie z kumplem siecia bez przewodową on mieszka niecale 200 m odemniew bloku na partezrze a ja w domku jedno rodzinnym. na trasie fali radiowej stało by sciana o grubosci 30 cm z pustaka i ocieplenie ze styropianu i i z 2 drzewa.czy jest jakas mozliwosc polączenia?? co trzeba do tego miec i jakie to bedą koszty i na ile mam pewnosc ze jesli to kupimy bedziemy mieli połaczenie. Prosze o bardzo proste wytłumaczenie bo jestem bardzo słaby jesli chodzi o te sprawy i jeszcze czy takie polaczenie bedzie dobre do wysylania plików(np ile by przesyłała sie plyta 700mb) i czy mozna by bylo sobie pograc w jakies gry czy bylo by to za wolne z góry dziekuje za pomoc

postawić LAN`a na radiówce i by grało, transfer raczej kiepski, ale będzie grało (ściana nie jest przeszkodą)

albo skrętka i kabelkiem 200m- troche stracisz ale połączenie będzie, tylko tu gożej z tą ścianą, trzeba by ominąć.

za to wersja druga o wiele, wiele tańsza

mowilem ze jestesm ciemny :smiley: skad ja mam wiedziec co to jest skretka:D itd:D

no to odpoczątku

możesz wybrać dwie opcje

*połączenie kablowe (tzn kablem) skrętka to taki kabel, dzięki niej połączysz dwa kompy przez karty sieciowe.

potrzebujesz kartę sieciową razy 2 (dla Ciebie i dla kumpla) ale zakładam że masz, no bo jakoś piszesz tego posta, wiec masz dostep do neta :smiley: (sieciówka około 35zł kosztuje)

kabel około 0,50-1zł za metr, jeszcze wtyczki (groszowe sprawy) i "muza gra’

*połączenie radiowe, tu jest bardzie skomplikowana sprawa.

czy możesz pociągnąć kabel do kumpla?

A wiec tak co do kabla to odpada bo przechodzil by przez 3 szosy:) co do sieciówki to mam ale neta mam przez usb (tak dla ciekawskich) i bardziej mnie interesuje radiówka i jej jakosć

jezeli chodzi o połączenia radiowe, to mogę tylko teoretyzować, nie miałem doświadczeń z nimi, więc chyba za bardzo nie pomogę :frowning:

tak czy inaczej jest to możliwe wiec nie poddawaj się. pozdrawiam

No nic widze ze to pytanie jest za trudne dla forumowiczów wiec moze chociaz podacie jakies linki do stron gdzie mogl bym sie o tym wiecej dowiedziec ??

jeżeli chodzi o koszta to karty sieciowe są już od około 100zł. U mnie na radiu dziś zmierzyłem jest transfer 0.244 mb/s czyli całkiem nieźle;) no ale jeżeli chodzi o te anteny to powinieneś śie zaopatrzyć także w 2 anteny kierukowe montowane na zewnątrz budynków :slight_smile: takie porządniejsze od 120 zł :slight_smile: lub jak masz żyłke najterkowicza to możesz sobie sam zrobić antene kierunkową :slight_smile: są opisy na sieci :stuck_out_tongue: ale jeżeli chcesz kupić całoś zamknie sie w kwocie około 400 - 500 zł. Poza tym jeżeli zależy ci na bardzo dobrym transwerze to zaopatrz sie w droższe karty od 200 gdzie mają transfer 54 mbit :stuck_out_tongue: ale moim zdaniem 22 spokojnie wystraczy