W jaki sposób poprawnie wgrać Ubuntu 8.10 PL na Pendrive'a?


(*aroo*) #1

Witam, ostatnio usłyszałem o darmowej dystrybucji Linuxa i chciałem ją wypróbować. Najbardziej zaciekawił mnie Ubuntu, więc go zdobyłem i wypaliłem jego ISO na cd(LiveCD). Spodobał mi się i postanowiłem zostawić go u siebie na stałe. Jednak usilnie broniłem się przed instalacją na twardzielu. Zostało jedno wyjście, Pendrive. I tu się zaczęła masakra wgrywałem go poprzez CD coś chyba, z 30 razy, bo nie chciał się do końca uruchomić. Okazało się że ubuntu, po kontakcie z Vistą przestaje działać(jak mam pendrive'a z Ubuntu w USB podczas korzystania z Visty), wnioskuję z tego że Vista tworzy plik o identycznej nazwie i musi zastąpić plik systemowy linuxa z na pendrive. Powiedzcie proszę czy dobrze myślę. Jak rozwiązać ten problem :?:


(system) #2

Zaopatrzyć się w wersje 9.04.

Dlaczego usilnie bronisz się przed instalacją na dysku?


(IrasB) #3

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... pendrivea/

Nawiasem mówiąc 8.10 to trochę przestarzała wersja...


(marcin82) #4

Spróbuj instalacji przez Wubi, poszukaj informacji, np. tutaj:

http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... do-ubuntu/ ,

albo na http://forum.ubuntu.pl/ .


(roobal) #5

Wrzuć przez Unetbootin to Ci nic Vista z tym nie zrobi, chyba że automatycznie formatuje Ci pendrive. Ubuntu w nowszych wersjach oferuje lepszy niż Unetbootin kreator LiveUSB.

Pozdrawiam!


(sdar) #6

*aroo* , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.


(*aroo*) #7

(mati75) #8

Lepiej na pendrive spisuje się ubuntu 9.04. Jak koniecznie chcesz 8.10 to uruchom system z płyty i menu System :arrow: Administracja :arrow: Utwórz dysk startowy usb. Tam wybierz pendrive i zainstaluj.