W jaki sposób uzyskać przejścia?

Jak zaznaczę fill frame to obraz jest ucięty. Zamiast całego obrazka widoczne jest przybliżenie. Czy lepiej każdy plik edytować do rozdzielczości 1920x1080?

Tak będzie najlepiej.PSP ma dwie opcje ratio:16:9 i 4:3.

Chcąc zmienić rozdzielczość z 1383x1443 na 1920x1020 obraz zostaje ucięty,

Otwórz kanwę o wymiarach 1920x1080 lub 1280x720 o tle białym.Wklej na nią obrazek barana.Dopasuj obrazek do kanwy.

Wydaje się tak banalne, a mam problem :slight_smile:

Po utworzeniu nowego obrazu 1920x1080 i skopiowaniu obrazu nie mogę go zmieścić w całość. Jak przyciąć obraz nie tracąc proporcji i jakości?

Wkleiłem Ci gotowy.Pobierz.W jakim edytorze to robisz? Paint?

Gimp. Cały projekt robię w rozdzielczości 1920x1080. Chciałbym zachować jeden rozmiar

Twój obrazek z 1280x720 bez problemu zmieniłem na 1920x1080

Nie mam Gimpa w kompie.Robię w Illustrator,Photoshop i Corel Paint Shop Pro.

Ok spróbuję to jakość ogarnąć.

Zapewne jest to dla Ciebie podstawa, ale czy mógłbyś mi powiedzieć w jaki sposób zrobić efekt wyskakującego tekstu jak np. tu podczas “hippo”

Wchodzisz w Captions,klikasz add i piszesz swój tekst.

Wchodzisz w FILTERS.Po prawej stronie masz 3 rodzaje presetów Caption Motion Filters:na wejście tekstu (fly in),w ciągu trwania slajdu (normal) i na wyjście (fly out).
Czas wyświetlenia i zakończenia tekstu regulujesz przesuwając na linii czasu (timeline) pierwszą i ostatnią keyframe.
Tą opcję posiada tylko wersja v9.

Bardzo Ci dziękuję! Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś.

Cieszę się,że mogłem pomóc.

W jaki sposób przesuwać muzykę? Po dodaniu automatycznie dodaje na początek

Odnośnie textu.
Zakładam,że masz wersję v9? Różne efekty textowe wychodzą dobrze przy pracy na wielu napisach (warstwach textowych).Poza tym dodatkowe efekty można uzyskać poprzez sprowadzenia napisu do warstwy takiej jaką jest np. obrazek (prawoklik w napis>convert to layer).
Precyzyjne ustawianie keyframe na linii czasu:prawoklik w keyframe>set time for this keyframe.Staraj się używać komend poprzez prawoklik.Szybciej i łatwiej.

Audio.Przeciąg myszą plik dźwiękowy na ścieżkę Soundtrack.Kliknij w niego podwójnie.Otworzy się okno dialogowe Soundtrack.Masz tam zawarte wszystkie kombinacje z dźwiękiem.Poza tym edycja dźwięku możliwa jest po przejściu z Slide list na Timeline.

Ten tut dotyczy v7 ale dużo Ci wyjaśni:

Dziękuję. Wystarczyło nacisnąć ctrl :smiley:

W jaki sposób skrócić slajd. Gdy przesunę pasek w bok to cały slajd zaczyna szybciej się poruszać. Chciałbym aby tempo został takie samo, a móc skrócić np. dwie ostatnie sekundy.

Obawiam się,że w pokazany sposób nie dasz rady.Przynajmniej ja nie znam takiego sposobu.
Jeśli slajd jest wielowarstwowy musisz zwolnić/przyspieszyć jedną warstwę w końcowych dwóch sekundach poprzez dodanie dwóch keyframes a następnie skopiowanie keyframes i ich ustawień do pozostałych warstw.
Jeśli slajd jest w postaci gotowego video klipu zduplikuj go,wejdź w Layer Settings>Trim i potnij klipy na dwie części.

Download
http://www.mediafire.com/file/qmxxd119ridn7yx/video_speed_up.zip/file

Pojawia mi się coś takiego:

Będę musiał chyba przyciąć gotowy projekt w innym programie.

Wytłumacz mi jaki efekt chcesz zrobić.

Robię gotowe efekty, które dostałem wcześniej od Ciebie. W sony vegas bez problemu przytnę w odpowiednim momencie wideo :slight_smile: