W jaki sposób zwiększyć moc laptopa? Jak podkręcić jego CPU?

Witam serdecznie,

mam lapka acer aspire one. Zainstalowalam WoT i chciałabym zagrać aczkolwiek ciągle się wiesza. Bardzo bym prosiła o pomoc w podkręceniu komputera tak, żeby gra mogła chodzić.

Oto dane kompa:

http://wklej.to/BEXk7

Laptopów nie podkręca się bez zmiany chłodzenia

a coś konkretniej?

laptopów się nie podkręca

Ten laptop, który posiadasz nie nadaje się do gry w WOT, a podkręcanie w żadnym nie jest możliwe.

CPU niewiele tu da, bo karta graficzna symboliczna. Zdecydowanie zbyt słaba do WoT. Ile teraz masz FPS (klatek na sekundę)? 3? 7?

Jeśli coś podkręcisz o zawrotne 50% to ile będzie klatek? 4? 10?

Jeszcze nie wynaleziono podzespołów komputerowych, które dałyby się podkręcić 6 razy (600%).

Ale, żeby nie było, że się znęcam, można do tego podejść od innej strony. Poszukaj na forum WoT jak zmodyfikować plik ustawień gry preferences.xml. I ewentualnie które pliki tekstur pousuwać, żeby trochę płynność wzrosła. Może w ten sposób dorobisz się 11 klatek na sekundę bez palenia tranzystorów.

jezeli ci mocno zalezy to sciagnij program gamebooster 3, zaktualizuj sterowniki do najnowszych i jezeli masz viste lub wyzej wymien na xp sp2 bez zbednych dodatków

WoT jest pisany we flashu i wymaga naprawdę dobrego komputera, żaden gamebooster tu nie pomoże ani sterowniki, gra na karcie zintegrowanej jest praktycznie nie realna, programy typu wot tweaker wyłączające zaawansowane opcje gry typu dym i inne oraz mody na tekstury 25% tu wiele nie pomogą, nawet na moim stacjonarnym ledwie wyciągam 30 fps. Więc jedyna rada jest taka żeby zakupić nowy sprzęt, poza tym laptopa się nie da podkręcić. Grałem na najniższych na laptopie z grafiką dedykowaną na najniższych było 40fps, dla testu użyłem tych gorszych tekstur i wot tweakera, prócz tego że grafika wyglądała jeszcze gorzej to przyrost fps wyniósł aż 2, a żeby w wota pograć normalnie to minimum te 35 trzeba mieć.