W jakiej gazecie będzie najnowsze ubuntu?

(D@widoS) #1

Witam.

Wiecie może w jakiej gazecie będzie najnowsze ubuntu (chyba 7.04 tak ?)z poradnikiem ??

Czy najnowsze ubuntu będzie działało wolniej niż 6.10 na moim komputerze ??

i czy są duże różnice między 6.10 a najnowszym ??

(Sawyer47) #2

Raczej w żadnej gazecie nie będzie, natomiast zapewne znajdize się w jakimś czasopiśmie. Nowe Ubuntu powinno działać co najmniej równie wydajnie, a być może dzięki compizowi szybciej o ile go włączysz.

Oto link do opisu wersji RC, ładnie podane zmiany w 7.04

https://wiki.ubuntu.com/FeistyFawn/RC?h ... 8Feisty%29

Cudów nie ma, ale co 6 miesięcy jest coraz lepiej :wink: Jelonek powinien się szybciej uruchamiać - start jest przyśpieszany w każdym wydaniu, więc w tym pewnie będzie podobnie. To tylko 1 płytka CD więc chyba nie będziesz miał problemów ze ściągnięciem? Ewentualnie możesz zainteresować się akcją "Rozdajemu Linuksa" na http://www.linux.pl

Pozdrawiam, życzę miłego użytkowania Feisty Fawna :wink:

(D@widoS) #3

30 minut i już mam :slight_smile: ale myślałem że w jakimś czasopiśmie będzie poradnik.

(Sawyer47) #4

Nieźle xD

A żadnych poradników nie trzeba, wszelkie problemy będą do rozwiązania z forum.ubuntu.pl :stuck_out_tongue: W Feisty Fawn dodano łatwą instalację niewolnych pakietów - czcionki ms, java, flash, itd. . Sterowniki 3D też chyba będą do wyklikania. Prościej się już chyba nie da :stuck_out_tongue:

(JarekMk) #5

Niby prościej fajniej ale z tego co widze to system te 'super hiper' ułatwienia spowalniają...

(D@widoS) #6

Nawet wiem jaką odpowiedź dostanę:

:rotfl2:

bez zmieniania "nv" na "nvidia"itd. ??

czyli on ma jeszcze jakieś bajery czy co ?? czy po prostu ta opcja "wyklikania" spowalnia system ??

(Lesio 000) #7

Do instalacji sterów nvidii, flasha, javy, czcionek, kodeków itp itd zawsze przecież możesz użyć automatiksa (ostatnio wyszła stabilna wersja na Feisty Fawn).

(D@widoS) #8

to akurat nie jest problem,obecnie w wersji 6.10 używam easyubuntu ale słyszałem że w 7 nie ma,ale jakoś dam rade :slight_smile: