W jakiej kolejności powinien startowac system?UstawieniaBIOS

Witam. Chciałbym wiedzieć, w jakiej kolejności należy mieć ustawiony w BIOS-ie start systemu :?: Obecnie mam ustawione tak:

  1. Dysk

  2. CD-Rom

  3. Floopy

Czy takie ustawienie jest dobre :?:

Hey !!

Jeżeli nie masz w zwyczaju ładować oprogramowania z płytek bootowalnych lub oprogramowania w wersjach LiveCD, to najlepiej w ogóle powyłączaj wszystko oprócz dysku - system będzie się szybciej uruchamiał, bo nie będzie sprawdzał napędu i FDD w poszukiwaniu systemu…

Z pozdrowieniami

Dimatheus

w tym przypadku system nie będzie sprawdzał ani cdrom, ani floppy, no chyba, że nie będzie dysku.

Złączono Posta : 20.03.2007 (Wto) 9:05

dobre tylko pamiętaj, w momencie gdy będziesz chciał wystartować system z płyty (np instalacja windowsa, lub system live) ustaw cd rom na pierwszej pozycji.

Heeeeh to to można zmieniać ustawiać z palca :shock:

gdzie w którym miejscu biosu ?

Ponieważ praktycznie nie używam dyskietki (floppy) jako startowej to floppy mam wyłączone, a pozostałe mam ustawione:

  1. CD-Rom

  2. Dysk

Ustawienie 1.Dysk 2. CD-Rom jest praktycznie bezużyteczne bo start z plyty bootowalnej następowalby tylko wtedy gdyby padł twardy dysk :frowning:

Chyba, że startu z płyty bootowalnej nigdy się nie używa(90%)

Szczerze mówiąc, sprawdzenie sekwencji startowej zajmuje komputerowi ułamki sekund i nie wydaje mi się, aby przeciętny człowiek dostrzegł różnicę w szybkości startu komputera. Moim zdaniem zostaw sekwencję tak, jak jest (HDD -> CD-ROM -> Floppy), może się kiedyś przydać i nie będziesz musiał wchodzić do BIOS. Swoją drogą, niektóre płyty pozwalają na wybór urządzenia rozruchowego po wciśnięciu jakiegoś przycisku (np. na moim Asus A7V880 jest to F8). W takiej systuacji możesz pozostawić tylko HDD a w razie potrzeby wywołać ekran wyboru urządzenia starowego takim przyciskiem.

No ja w Gigabyte mam bodajże F12 i wybieram z czego ma bootowac.

Dokladnie mam tak samo. A tak wogole to nie wiem czemu prowadzilo to pytanie… :stuck_out_tongue: Obojetnie na czym bedzie to i tak jak bedzie system na dysku to odpali… Heh… Czy to tak czy tak…