W jakim dziale ten problem?

Ponieważ dostałem ostrzeżenie, pozwalam sobie tytułem awansu zapytać w jakim dziele mam założyć temat dotyczący porządkowania i naprawy systemu? Chodzi mi o to bym znowu coś nie namieszał i nie pomylił działów, atym bardziej polemizował z administratorem. Chcę żeby może ktoś zlitował się nade mną i powiedział mi krok po kroku co mam robić? Idealnie byłoby zainstalować jakiś program, który by to za mnie zrobił, a byłbym u szczytów szczęścia gdyby to był program w języku, którym piszę te słowa. Problem jest z Operą, bo Internet Eksplorer “chodzi” przyzwoicie. Łączę pozdrowienia :slight_smile:

Ale co konkretnie chcesz zrobić?

Chciałbym pousuwać zbędne “śmieci” pozostałości po odinstalowanych programach żeby ten program miał funkcje, które są w programie Spyware Doctor. Wyszukiwanie potencjalnych problemów w rejestrze. Po prostu chciałbym żeby komputer pracował szybciej, sprawniej. Problem jest w tym, że jestem “zielony”, a raczej trochę zielony, a osoba, której mam pomóc jest koloru zieleni butelkowej.

Niestety z praktycznego punktu widzenia nie ma jednego cudownego programu i nie wierz producentom tychże.

Powinieneś się zapoznać z następującymi programami:

Odkurzacz (darmowy i po polsku),

CClener (darmowy i po polsku),

Wise Registry Cleaner (darmowy i po polsku),

defragmentatory dysków i rejestru (np. Auslogics DiskDefrag i Auslogics RegistryDefrag - oba darmowe i bardzo dobre, z trudniejszych UltraDefrag - darmowy),

ponadto jeśli masz Windows XP, powinieneś korzystać z programu Microsoft BootVis (darmowy).

Jeśli poszukasz w internecie to znajdziesz instrukcję jak korzystać z poszczególnych programów. Niektóre mimo że są w j. angielskim są wyjątkowo łatwe w obsłudze.

Poszukaj także na tym forum postów odnośnie konserwacji systemu, jest ich sporo.

Dziękuję za pomoc. Z niektórych programów korzystam np Odkurzacza i RegCleaner. i chyba nie powinienem mieć z tym problemu. Jeszcze raz dziękuję.