W katalogu z .wine/ nie ma plików (Ubuntu 9.10)

Mam zainstalowane Ubuntu 9.10 i dzisiaj postanowiłem zainstalować Wine. Weszłem na stronę http://winehq.com/ i dodałem rezpozytorium oraz klucz. W Synapticu po wybraniu opcji szukaj -> wine znalazło mi kilka pozycji, w tym: “wine” i “wine-1.2”. Chciałem wybrać “wine” ale wyskoczył błąd o jakiś zależnościach. Wybrałem więc “wine-1.2”. Zainstalowało się. Chciałem zainstalować Directx, wszystko szło dobrze (dodawanie bibliotek), aż zacząłem instalację Directx. Wyskoczył komunikat z błędem, który został opisany w pliku log w katalogu Windows. Wchodzę więc do “drive_c”, a tak ku mojemu zdziwieniu nie ma żadnego pliku oprócz “windows” i “users”, w których również nic nie ma. W “windows/system32/” też nie ma ani jednego pliku.

Co mogło się stać? Nigdy nie miałem takich problemów. W menu Aplikacje -> Wine otwiera się konfiguracja, ale nie może połączyć się z dyskami.

Phight3r , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zmień nazwę katalogu np. na .wine-backup, wine wtedy utworzy sobie sam nowy katalog po uruchomieniu

Niestety nie pomaga. Zaczyna mnie ten Linuks coraz bardziej denerwować.

A po co instalujesz wine z jakiegoś innego repo, weź go wywal i zainstaluje z repo ubuntu (jest tam na 100%).

Dodałeś repo dla 9.10?

Tak właśnie czekałem na repozytorium dla 9.10.

W repozytorium Ubuntu jest wine ale jak się nie mylę wersja 1.0.1 a ja chciałem zainstalować 1.1.23.