W kompie nie otwieraja sie stacja dysków i nagrywarka

napedy cd nie otwieraja sie. w jednym temacie wyczytalem ze jak usunę z edytoru rejestru plik typu REG_MULTI_SZ to bedzie po klopocie. co mam robic?

A jaki masz system operacyjny ?? :?

Xp

Złączono Posta : 29.03.2007 (Czw) 18:53

XP

Złączono Posta : 29.03.2007 (Czw) 18:59

Czy jak usunę to:

|Nazwa| |Typ| |Dane|

LowerFilters REG_MULTI_SZ PxHelp20

to co s pomoze??

spróbuj, choć to mało prawdopodobne, u mnie po usunięciu nie wpisu, ale samego pliku cd w ogóle nie chciał działać, ale może właśnie dlatego,

że usunąłem plik a zostały wpisy w rejestrze; przed usunięciem zabezpiecz rejestr - zaznacz klucz, w którym jest ten wpis i z menu plik wybierz eksportuj - edytor rejestru zapisze klucz we wskazanej lokalizacji, jeśli będziesz chciał go przywrócić do stanu przed zmianą wystarczy kliknąć dwa razy na pliku albo prawym i wybrać scal; wątpię

jednak, by usunięcie coś dało, te wpisy w rejestrze usuwa się, kiedy nagle explorer przestaje wyświetlać napędy, a u ciebie jest inny problem; może spróbuj zainstalować na nowo sterownik cd - w windows jest folder inf, ukryty, więc musisz zaznaczyć pokaż ukryte pliki itd. w narzędzia-opcje folderów - widok, znajdż w tym folderze pliczek cdrom z trybikiem,

kliknij na nim prawym i wybierz zainstaluj - system zainstaluje na nowo sterownik do napędu(płytka w pogotowiu)

Może zasilanie masz odpięte od Cd-Romu.

Sprawdź też taśmy czy dobrze są podpięte.

Witam,

Sprwdź w Menadżer Urządzeń czy twój napęd działa poprawnie wg. systemu:

347fa7575a952f85.jpg

Jeśli na twoim komputerze jest tak jak na powyższym obrazku a napęd nadal nie działa to sprawdź podłączenia napędu poprzez sprawdzenie taśm ID oraz zasilania, a może napęd jest uszkodzony wewnątrz. Nie otwieraj go sam! zanieś do sklepu a którym kupowałeś sprzet lub do punktu gwarancyjnego.

Pozdrawiam,

adxx

:smiley: