W którym banku założyć lokatę?


(hammer52) #1

Mam parę wolnych złotych i chciałbym je umieścić na lokacie terminowej. Może zna ktoś dobry, pewny bank? Przy okazji chciałem zapytać na jaki termin założyć taką lokatę i np ile byłoby miesięcznych odsetek od kwoty np 10 000 zł.?


(Qwerty01) #2

Trzymaj w skarpecie, skoro nie potrafisz najprostszych rzeczy (wybrać ofertę, policzyć odsetek).


(minimen) #3

hammer52 założył wątek bo chce by mu ktoś pomógł, a ty qwerty0101 nie krytykuj go, i jeśli masz tak odpowiadać to wcale nic nie pisz, no niestety ja nic ci nie pomogę, bo nie przeglądałem ofert banków, ale nie mogę wytrzymać jak patrzę na takie odpowiedzi jak np “Trzymaj w skarpecie, skoro nie potrafisz najprostszych rzeczy (wybrać ofertę, policzyć odsetek).” qwerty0101 jeśli jesteś taki mądry to pomóż a nie piszesz tego typu teksty.


(dark__jedi) #4

minimen , a ty co wniosłeś do tej dyskusji?

hammer52 , wybierz lokatę która jest ci wygodna, oprocentowanie jest podobne we wszystkich bankach. Zysk ok 50zł miesięcznie. Sprawdź sobie kalkulatorem i poczytaj rankingi.

http://www.comperia.pl/wyniki-lokaty-ba … -----.html

http://lokaty.wieszjak.pl/wybor-lokaty- … -2011.html


(Qwerty01) #5

Jak mam pomóc skoro nie napisał na jaki czas chce zamrozić pieniądze (długość lokaty). Mam wróżyć? Nie napisał co go interesuje (maksymalny zysk, czy mozliwość rezygnacji z lokaty bez tracenia odsetek - lokaty jednodniowe). Nie mamy setki banków i może poświęcić sobie te 30-60 minut i samemu wybrać.


(hammer52) #6

Widzę, że temat (jak pieniądze) rozpala namiętności. Na pewno w skarpecie pieniędzy nie będę trzymał. Przejrzę rankingi i to będzie chyba najlepsze rozwiązanie?


(system) #7

Nie wierz w rankingi! Euro padnie i nie zobaczysz grosza! Lepsza skarpeta.

Poniżej rada jeszcze bardziej słuszna.


(antiferno) #8

Lepiej kup srebro albo złoto : P


(Danieloss1) #9

Haha? To przy oprocentowaniu 8% w skali roku, pokaż mi gdzie masz teraz taką lokatę? Mówisz o tym co było kilka lat temu, teraz to raczej 25zł miesięcznie od takiej kwoty, czyli wielkie G :x . Chyba, że lokaty z kapitalizacją codzienną bez podatku, które już niedługo mają zostać zlikwidowane, bo rząd musi załatać swoją ’ dziurę ’ w budżecie :smiley: .

Tak od siebie dodam, że inwestycja w lokaty to wg mnie najgłupsze co może być, ale jak kto woli :expressionless:

http://www.comperia.pl/lokaty_bankowe/ <- tutaj może znajdziesz coś ciekawego


(pakeroso) #10

Lokata jednodniowa w BGŻOptima, zakładana tylko przez neta. Nic lepszego na dzień dzisiejszy nie znajdziesz. Niestety na założenie dosyć długo się czeka.