W-LAN routery Linksys

(Cholewcia) #1

Witam,

Po pierwsze chciałbym sie dowiedzieć jakie są różnice pomiędzy routerami firmy Linksys (po za wyglądem zewnętrznym chodzi bardziej o działanie niż sam suchy opis producenta) :

1. WRT150N http://www-pl.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=PL%2FLayout&cid=1175232998274&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper&lid=9827415142B01

2.WRT160N

Jeden router potrzebuje do domu dwupiętrowego ma znajdować się na parterze mury dość grube stare budownictwo- max 2 kompy(Wi-Fi). Potrzebuje również do mieszkania ok 54m2 dla max 4PC w tym 1 kablem a 3 bezprzewodowo.

W obu wypadkach internet ADSL2+ do 16Mb/s.

Czy któryś z powyższych nadaje sie szczególnie chodzi mi o dom bo w mieszkaniu to pewnie prawie każdy sobie poradzie :wink:.

I jaki do tego adapter USB W-Lan.

z góry dzieki

pozdrawiam

(Bolo92) #2

Co do tych routerów to zabardzo nie powiem(angielski :frowning: szkolne uczennictwo i chęci ucznia). Raczej ten z dwoma antenkami i dokupić dookolną wewnętrzną z 7-9dbi.

Ja osobiście bym wzioł Linksys WRT54GL(również dwie antenki), sam dokupiłem sobie zewnętrzną i jedną mam skierowaną pod ukos(aby na dół lepiej sygnał siało) a druga jest 7dbi w poziomie(kumpel 300m i też na piętrze i neta mam bez problema-laptopem który ma 2dbi antenke).

Z tym że bezprzewodowo to Ty jak wyciągniesz 8Mbit to będzie dobrze, jeżeli masz kase to szukaj opinii o standardzie N i wtedy byś kupił coś z tym standardem żeby łącze wykorzystać o ile on rzeczywiśćie wyciągne te kilkadziesiąt Mbit.