W Petz 5 nie mam dżwięku

Witam serdecznie :smiley:

mam ogromny problem z grą Petz5 /moje dzieciaki uwielbiają w nią grać/.

Po instalacji gry, przy pierwszym już uruchomieniu pokazuje się komunikat, że nie ma inicjalizacji dżwięku. Rzeczywiście gra się w porządku, tyle, że bez dżwięku. Instalowałam ją już kiedyś przed formatem i chodziła z dżwiękiem.

Mam WindowsXPHome z SP2 i najnowsze. DicrX9.0c, Media Player10, IE6.

Brakuje jej jakiegoś kodeka u mnie, czy co?

Może doradzicie :smiley: mi , co zrobić, żeby był dżwięk?

elka56

Gra ORYGINALNA ??

:o a jakie to ma znaczenie :?: :?: jakbyś przeczytał cały post autorki topicu to nie zadawałbyś takich :x pytań :shock:

Heh…moze to takie troche smiesnze pytanie, ale czy zostaly zainstalowane sterowniki od dzwieku??:>…bo w sumie tylko to moze wadzic…no chyba ze jest karta dzwiekowa zintegrowana z plyta glowna, tomoze byc w biosie wylaczona…

Ludzie powstrzymajcie się przed takimi komentarzami. Macie do czynienia z osoba dorosłą więc należy się odrobina szacunku. a tak w ogóle poczekajmy na odzew autorki. Ze swojej strony elka56 proszę o dokładniejsze sprecyzowanie problemu, podanie konfiguracji Twojego komputera oraz tego czy problem z dźwiękiem dotyczy tylko tej gry.

Jaką masz kartę dźwiękową. Spróbuj poszukać w opcjach gry poszukać ustawień dźwięku i tam coś pozmieniać.

witam :lol:

dzięki za odpowiedzi :smiley: .

Mam kartę dżwiękową - Realtek AC97 zinregr z płytą główną - ABIT IS7, kartę graf. GeForceFX5200 - wszystko aktualne sterowniki. Wprawdzie instaluję grę z kopii płyty orginalnej /orginał jest cały porysowany/, ale zawsze tak robię, jeżeli można.

Sonica, Simsów, czy kilku innych tak się nie da. Generalnie od 2 lat najpierw, jeżeli można, robię sobie kopię gry lub programu i z tej kopii instaluję. Dzieciątka przecież często zmieniają gusta co do zasobu tytułów gier, których chcą używać. Poprzednio miałam inną płytę główną i też czasem po instalaacji nie było dżwięku. To tak jakby po instalacji jakiegoś dodatku do np. w Media Player - np. bonusa, lub innego zawierającego jakiś kodek, dekoder, czy nie wiem co, nie można w pełni się cieszyć tą grą. Bywało już tak, że po instalacji przez jakiś czas był dżwięk, a póżniej nagle znikał, żeby się pojawić z powrotem lub nie.

Miałam też kiedyś podobny problem z gierką demo - Santa Claus in trouble - niby u niego cała muza to plik wav, ale nie odtwarzał go i leciał bez dżwięku, aż znalazłam wtyczkę z jakimś kodekiem w Media player, którą na czas gry “chowałam do folderka” i muza leciała.

Tutaj też podejrzewam jakąś nietypową, nieznaną mi historię i liczyłam bardzo, że ktoś spotkał się już z taką sytuacją może gdzieś na innym nawet forum, czy nawet osobiście i podsunie mi jakieś rozwiązanie.

w sumie nadal w grze nie mam dżwięku :frowning: .

elka56

Wtam ponownie :smiley: .

Spieszę z wiadomością, że rozwiązałam już problem tego pechowego dżwięku w mojej grze.

Po prostu usunęłam z folderku gry plik setupapi.dll :o , no i po problemie.

A i tak dziękuję z całego serca :lol: forumowiczom za okazaną mi uwagę i próbę pomocy w rozwiązaniu problemu, który w sumie dotyczył najnowszego directX9.0c.

elka56

:smiley: :smiley: :smiley: .

Zamykam