W pliku hosts nie wszystkie linijki zaczynają się na #

Narazie wykrył zagrożenie unispiker-2.6 od ivo a ja instalowałem ivona.

Wynik pliku tekstowego z raportu

http://wklej.org/id/3302141/
Edit
Już wyczyściłem i ponownie zacząłem skanować i nic nie wykrył.

Tym programem roguekiller usunął mi wirusy, ale zawaertość pliku hots się nie zmieniła może dlatego, że ja przerwałem skanowanie w momencie kiedy zaczął skanować dyski. Czy przetrzepać do końca i sprawdzić czy ten plik oczyści czy nie ?

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/972034/how-to-reset-the-hosts-file-back-to-the-default

“Przetrzep” też przy pomocy tego: https://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-System-Checker,Program,Windows,83130.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+dobreprogramy%2FNoweWersjeStabilne+(dobreprogramy+-+Nowe+wersje+stabilne) Warto! Dużo się dowiesz! Skanowanie trwa około 5-10 minut.

Pobierz stary roguekiller. Mam na takie naprawy w zapasie.
https://mega.nz/#!RHhiEawB!A_v7z90FNyqT7U_x7BUHITtbK--UKvpIYp5mBsefjpo
Po skanowaniu masz dostęp do poszczególnych napraw:

Skanowałem tym roguekiller i wykrył bytefence, a już go usuwałem tym samym programem trojana bytefence czy są może jakieś próby pozbycia się bytence czy to jest jakiś szczególnie złośliwy trojan,

Ja już zatrzymuje skanowanie bo nie chcę za długo czekać żeby mi dysku nie skanowało, ale widocznie muszę tez dysk zeskanować.

To się da odinstalować normalnie z dodaj/usuń programy, no chyba że uszkodziłeś aplikacje to trzeba ręcznie.

Nie gdybaj. Masz infekcję. Podaj logi z FRST.
Zabezpiecz się przed zmianami w hoście internetowym. Wystarczy darmowa wersja winpatrol. WinPatrol Polish 33.6.2015.18 Zbigniew Strzelczyk:
https://www.winpatrol.com/setuppl.exe
Program bierze bardzo mało RAM


Ostrzega, gdy jakaś aplikacja chce zrobić zmiany w rejestrze. Jest niezastąpiona. W laptopie z win7 mam wersję free, a na pc mam wersję plus - płatną. Niedrogi, jest na wszystkie wersje winpatrol.

Wersja 12 z klasycznym interfejsem ma darmową naprawę hosts - do przetestowania.

@Bogdan_G - funkcja działa tyle że nie ma podglądu w RougeKillerze:

Każda wersja winpatrol jest darmowa, gdy pominie się wpisanie klucza aktywującego i nazwy użytkownika. Wtedy otrzymujemy program z okrojonymi funkcjami, ale wystarcza to do ochrony podstawowej.

Zeskanowałem FRST
Jeden plik

http://wklej.org/id/3304688/
Drugi plik

http://wklej.org/id/3304689/

b.txt (2,1 KB)

Zrobiłem tak i chyba wszystko jest dobrze jeszcze AdwCleaner coś wykrył i usunął, ale mi ciasteczka w obu przeglądarkach usunęły mi się ale to taka mała rzecz.

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.

Ale już mi wyczyścił plik hosts.

Ale on nie miał nic do rzeczy tyle ile przedstawiłeś o hosts wskazuje że to ochrona Unchecky ale u ciebie się na nic nie zdała - żaden program nie zastąpi czytania ze zrozumieniem zamiast bezmyślnego klikania dalej.

W kreatorze instalacji Unchecky nie zauważyłem informacji o tym, że zostaną dodane wpisy do pliku hosts. Sama aplikacja jest użyteczna i pozwala uniknąć adware z poziomu instalatorów.

Meritum wyjaśniłem w poprzednich wypowiedziach.

Nie chciało mi się szukać w dokumentacji, bo nie korzystam z takich programów, ale changelog wspomina o pliku hosts jeszcze w 2013, a dotyczyło to zmiany przekierowań w hosts z 127.0.0.0 na 0.0.0.0. Więc jest to podstawowa jego funkcja od powstania programu :wink: Wątpię, aby pominęli to w dokumentacji. Informacje w instalatorze to nie wszystko :wink:

2 polubienia