W poszukiwaniu laptopa idealnego - prośba o pomoc


(aa.bb) #1

Witam. Po wielu tygodniach poszukiwań stwierdzam że poproszę tutejszych użytkowników o pomoc. Obecnie posiadam słabego netbooka na atomie, jednak zmieniło parę rzeczy i potrzebuje nieco mocniejszego sprzętu... ale nie może być to sprzęt byle jaki. Przez lata używania laptopów wyrobiłem sobie pewne nawyki, które teraz przeszkadzają mi w wyborze komputera. Liczę że pomimo moich wymagań ktoś jednak mi pomoże lub coś zasugeruje. Nie wszystkie z poniższych wymogów muszą zostać spełnione, jednak im więcej tym lepiej. Czasami nawet najmniejszy szczegół odwraca mnie od ostatecznej decyzji, a innym razem potrafię przymknąć oko na pewne niedogodności.

A więc tak - przede wszystkim diody sygnalizujące włączenie, ładowanie, CAPS LOCK itp muszą być w jednym miejscu, lub możliwie jak najbliżej osadzone - najlepiej na froncie niedaleko touchpada. (nie chce mieć tego rozproszonego ze względu na wygodę, ponadto używam ich jako wizualne powiadamianie o wydarzeniu (bardzo, ale to bardzo wygodne - przy wyłączonym ekranie można za pomocą jednego zerknięcia z 2giego końca pokoju dowiedzieć się czy dostałeś maila lub wiadomość na gg))

Wygląd i klawiatura - tylko wygląd tzw. biznesowy. Nie trawię błyskotek (ew. pokrywa może być "glossy"), wymyślnych linii, przesadzonych kolorów (stonowane i zrobione z wyczuciem są ok, ale nic więcej). Najlepiej matowy czarny plastik. Mile widziane kontrolki do głośności itp. Klawiatura najlepiej z joystickiem na środku.

Matryca - bez większego znaczenia. mat lub połysk; wielkość dowolna; lepsza lub gorsza jakość obrazu. nie bardzo ma to dla mnie znaczenie ponieważ w 90% używam komputera w domu pod zewnętrznym monitorem. Ekran MUSI otwierać się pod kątem 180* lub nieco mniej - tak aby otwarty zmieścił się na szufladkę na klawiaturę i abym mógł wsunąć go w biurko. Dlatego ważne są zawiasy górne, a nie te, które powodują że klapa chowa się za komputer.

I\O i rozmieszczenie portów - Laptop musi posiadać wyjście vga lub\i hdmi lub display port. i min. 3 usb. mile widziane e-sata. Wszystkie porty możliwie jak najbardziej z tyłu obudowy (dlatego też otwarta klapa nie może zasłaniać tylnych wejść (zawias górny)) nie chce oglądać podłączonych kabli - VGA lub inny istniejący port musi znajdować się tak, aby nie wadził przy codziennym użytkowaniu - a więc tak jak pisałem - z tyłu lub blisko tylnych narożników. VGA musi być mocowany na śruby, jeśli nie jest z tyłu a z boku.

Wnętrze - coś na poziomie i3 - mile widziany AMD. Grafika - taka żeby płynnie wyświetliła filmy na youtube przy fullscreen, oraz płynnie streamowała filmy 1080 przez port hdmi.

Bardzo proszę o pomoc i ewentualne sugestie.


(Lockdoor) #2

Takie rzeczy tylko w erze...


(Fanboj O) #3

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le ... 826.0.html

[edit]

Alternatywnie Samsung NP-400, ma kontrolki na przedniej krawędzi, ale z klapą "klapa", bo nie ma "pełnego rozwarcia". A nie, jednak rozwiera się: http://www.notebookcheck.com/Test-Samsu ... 296.0.html

Swoją drogą warto przemyśleć ten kaprys z pełny otwarciem klapy. W ThinkPadach to rozwiązanie stosowane jest od wieeelu lat. I najczęstszą awarią w nich jest właśnie niekontakt na tasiemce/kabelakach matrycy. Fizyka. Jak już kupisz laptop z taką klapą, spodziewaj się po pół roku migotania obrazu na matrycy.


(Jjoasz) #4

http://www.notebookcheck.net/Asus-N73-Series.36315.0.html wybierz sobie model, polecam z koncowka -TZ063V


(Qba Lukaszczyk) #5

K ą tem.

Rzuć okiem na Delle.


(aa.bb) #6

Niestety asus odpada... miałem z kilkoma do czynienia i są okropne...

"rzucałem". fajnie jakbyś podał jakiś konkret. skoro tak dobrze wyłapujesz literówki to może i znajdziesz idealnego laptopa?

Chciałem jeszcze dopisać że mogą być to starsze modele, które znajdę na rynku wtórnym. Wszystko co jest mocniejsze od atoma.


(Qba Lukaszczyk) #7

DELL Inspiron Q15R za 2,5k

Acer Aspire TimeLine X 3830 za 2,7k


(aa.bb) #8

acer ma beznadziejnie rozmieszczone porty i klape otwierana "do tyłu". zwróciłeś na to uwagę przed wklejeniem tu ?


(Qba Lukaszczyk) #9

Nie, bo to głupia zachcianka.

Jeśli używam laptopa z monitorem zewnętrznym, bez tego laptopowego, to klapa jest zamknięta. Nie rozumiem po co komu otwierać...


(lith) #10

Bo pewnie korzysta z laptopowej klawiatury/ touchpada... rzeczywiście 'egzotyczne'