W poszukiwaniu laptopa idealnego - prośba o pomoc

Witam. Po wielu tygodniach poszukiwań stwierdzam że poproszę tutejszych użytkowników o pomoc. Obecnie posiadam słabego netbooka na atomie, jednak zmieniło parę rzeczy i potrzebuje nieco mocniejszego sprzętu… ale nie może być to sprzęt byle jaki. Przez lata używania laptopów wyrobiłem sobie pewne nawyki, które teraz przeszkadzają mi w wyborze komputera. Liczę że pomimo moich wymagań ktoś jednak mi pomoże lub coś zasugeruje. Nie wszystkie z poniższych wymogów muszą zostać spełnione, jednak im więcej tym lepiej. Czasami nawet najmniejszy szczegół odwraca mnie od ostatecznej decyzji, a innym razem potrafię przymknąć oko na pewne niedogodności.

A więc tak - przede wszystkim diody sygnalizujące włączenie, ładowanie, CAPS LOCK itp muszą być w jednym miejscu, lub możliwie jak najbliżej osadzone - najlepiej na froncie niedaleko touchpada. (nie chce mieć tego rozproszonego ze względu na wygodę, ponadto używam ich jako wizualne powiadamianie o wydarzeniu (bardzo, ale to bardzo wygodne - przy wyłączonym ekranie można za pomocą jednego zerknięcia z 2giego końca pokoju dowiedzieć się czy dostałeś maila lub wiadomość na gg))

Wygląd i klawiatura - tylko wygląd tzw. biznesowy. Nie trawię błyskotek (ew. pokrywa może być “glossy”), wymyślnych linii, przesadzonych kolorów (stonowane i zrobione z wyczuciem są ok, ale nic więcej). Najlepiej matowy czarny plastik. Mile widziane kontrolki do głośności itp. Klawiatura najlepiej z joystickiem na środku.

Matryca - bez większego znaczenia. mat lub połysk; wielkość dowolna; lepsza lub gorsza jakość obrazu. nie bardzo ma to dla mnie znaczenie ponieważ w 90% używam komputera w domu pod zewnętrznym monitorem. Ekran MUSI otwierać się pod kątem 180* lub nieco mniej - tak aby otwarty zmieścił się na szufladkę na klawiaturę i abym mógł wsunąć go w biurko. Dlatego ważne są zawiasy górne, a nie te, które powodują że klapa chowa się za komputer.

I\O i rozmieszczenie portów - Laptop musi posiadać wyjście vga lub\i hdmi lub display port. i min. 3 usb. mile widziane e-sata. Wszystkie porty możliwie jak najbardziej z tyłu obudowy (dlatego też otwarta klapa nie może zasłaniać tylnych wejść (zawias górny)) nie chce oglądać podłączonych kabli - VGA lub inny istniejący port musi znajdować się tak, aby nie wadził przy codziennym użytkowaniu - a więc tak jak pisałem - z tyłu lub blisko tylnych narożników. VGA musi być mocowany na śruby, jeśli nie jest z tyłu a z boku.

Wnętrze - coś na poziomie i3 - mile widziany AMD. Grafika - taka żeby płynnie wyświetliła filmy na youtube przy fullscreen, oraz płynnie streamowała filmy 1080 przez port hdmi.

Bardzo proszę o pomoc i ewentualne sugestie.

Takie rzeczy tylko w erze…

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Le … 826.0.html

[edit]

Alternatywnie Samsung NP-400, ma kontrolki na przedniej krawędzi, ale z klapą “klapa”, bo nie ma “pełnego rozwarcia”. A nie, jednak rozwiera się: http://www.notebookcheck.com/Test-Samsu … 296.0.html

Swoją drogą warto przemyśleć ten kaprys z pełny otwarciem klapy. W ThinkPadach to rozwiązanie stosowane jest od wieeelu lat. I najczęstszą awarią w nich jest właśnie niekontakt na tasiemce/kabelakach matrycy. Fizyka. Jak już kupisz laptop z taką klapą, spodziewaj się po pół roku migotania obrazu na matrycy.

http://www.notebookcheck.net/Asus-N73-Series.36315.0.html wybierz sobie model, polecam z koncowka -TZ063V

K ą tem.

Rzuć okiem na Delle.

Niestety asus odpada… miałem z kilkoma do czynienia i są okropne…

“rzucałem”. fajnie jakbyś podał jakiś konkret. skoro tak dobrze wyłapujesz literówki to może i znajdziesz idealnego laptopa?

Chciałem jeszcze dopisać że mogą być to starsze modele, które znajdę na rynku wtórnym. Wszystko co jest mocniejsze od atoma.

DELL Inspiron Q15R za 2,5k

Acer Aspire TimeLine X 3830 za 2,7k

acer ma beznadziejnie rozmieszczone porty i klape otwierana “do tyłu”. zwróciłeś na to uwagę przed wklejeniem tu ?

Nie, bo to głupia zachcianka.

Jeśli używam laptopa z monitorem zewnętrznym, bez tego laptopowego, to klapa jest zamknięta. Nie rozumiem po co komu otwierać…

Bo pewnie korzysta z laptopowej klawiatury/ touchpada… rzeczywiście ‘egzotyczne’