W przyszłości więcej gier i programów DO Linuxa Ubuntu?


(Heros991) #1

Witam jutro zapewne odbiore przesyłkę z Linuxem Ubuntu 7.05 PL i mam pytanie czy w przyszłości będzie wydawane więcej gier i programów pod ten system bo jak wiadomo programy są już zainstalowane ale ja bym chciał ściągnąć jakieś z Sieci np Antywira,czy pograć w Cs-a 1.6 w przyszłości może się to zmienić tzn dostępność gier i programów?? za około 2 lata???


(Adrian Nawrocki) #2

Na linuksa nie potrzebny jest antywirus. Musiał byś mieć szczeście, aby złapać wirusa. Istnieje ich tylko 40. Jest oczywiście avast na linuksa, zęby sprzątał i linuksowe i windowsowe wirusy. Z progrmami też nie będziesz miał problemu. W linuksach jest coś takiego jak repozytorium. Wchodzisz w dodaj usuń. Wybierasz Ci potrzebny program, a on sam się pobierze i zainstaluje.

można to zrobi też tym poleceniem

sudo aptitude install nazwa_programu_pakietu

To też Ci się przyda http://www.getdeb.net/ Z CS nie ma problemu, na Linuksie zainstalujesz przez wine. Jeśli chodzi o gry możesz odpalać gry z windowsa przez cedega. Przetwarza directx na openGl. Więcej dowiesz się tu

http://www.cedega.com/

Jest też sporo gier linuksowych.

Tu masz listę darmowych Klik

Oraz sporo komercyjnych np.

Może pojawi się wiecej programów i gier jak wyjdzie goobuntu.


(D@widoS) #3

u mnie niestety nie działa :frowning:


(Heros991) #4

cs-a zainstaluje przez wine tzn jak ???


(D@widoS) #5

:google:


(Heros991) #6

obejrzałem demonstracje instalacji Linuxa z tego wortalu chyba to Ubuntu niewiem czy napewno i będzie trudność bo mam dysk 40GB chyba będę musiał usunąć Windowsa,ale chciałbym żeby był Windows I Linux i mam pytanie do użytkowników Linuxa ile trzeba średnio przeznaczyć miejsca na partycje Sysyemu Wymiany i jeszcze czegoś niepamiętam????

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 20:30

Systemu,wymiany i kont użytkowników???


(Elf258) #7

@baldys15 sory za ota ale czy Ty kupiłeś Ubuntu 7.05? Można przecież zasać go z neta (oczywiście legalnie, w końcu jest oparte na GNU)

Na system to od ok 5 (zalecane ok. 10). Pamiętaj o partycji przeznaczonej na SWAPa.

Oczywiście możesz mieć Windowsa i Ubuntu na jednym dysku


(Heros991) #8

no można ale ja niemam nagrywarki bo chciałbym na płytce

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 21:37

jutro powinien mieć płytke z instalką i przetestuje jak będzie dobrym systemem nawed lepszym niż wIndows to zainstaluje,ale niewiem czy miejsca mi niezabraknie:/


(matiit) #9

Możesz podac więcej info gdzi o tym słyszałeś?


(Heros991) #10

z tej stronki kupiłem Linuxa Ubuntu 7.05 i mam pytanie czy w najbliższym czasie będzie nowe wydanie Ubuntu nowa wersja wie ktoś kiedy????i czy będzie można uaktualnić przez neta nieinstalując odnowa systemu????

http://allegro.pl/item230298145_linux_u ... er_pl.html


(Mateusz 931) #11

Za darmo mogłeś go dostać sam sobie zamówiłem. Linki sąw tym temacie o darmowych prezentach.


(Heros991) #12

stąd pobieram Ubuntu Linuxa 7.05 PL są i odmiany tego Linuxa np Kubuntu:

http://ubuntu.pl/pobierz.html

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 23:39

cały plik waży okoł 700MB więc przez nocke się ściągnie


(Adrian Nawrocki) #13

http://itbiznes.pl/art28267.html Tu jest wszystko o tym opisane. Google robi walasna dystrybucje linuksa bazujaco na ubuntu. Sory, ze nie uzywam polskich znakow.

Pozdrawiam


(Heros991) #14

zassałem instalke Ubuntu 7.05 PL ale niewiem jak zainstalować jest jakiś plik OpenCD ale tam są jakieś programy do zainstalowania jak zobaczyć systemw trybie Live CD czy trzeba na płytke zgrać????


(Elf258) #15

plik .iso nagraj na płytę, np przez nero. Następnie uruchom ponownie komputer. W biosie ustaw bootowanie z płyty. Zapisz i uruchom ponownie. Teraz uruchomi ci się ubuntu liveCD


(Adrian Nawrocki) #16

Jak na windowsie odpalił Ci się autoran to nic nie musisz zgrywać. Zrestartuj kompa, Ustaw w biosie botowanie płyty i powinna Ci się odpalić liveCD


(Heros991) #17

niemam nagrywarki i niewiem jak zgrać,ale już po problemie bood gościa z allegro kupiłem Linuxa i jutro będę mógł testować.

P.S 15 GB wystarczy na całego Linuxa tzn system,wymiana i konta użytkowników???


(Adrian Nawrocki) #18

Starczy Ci napewno