W tym samym momencie

Na tworzonej przezemnie stronie www (w html-u) jako logo chce umieścić banner i gify które były by jakby częścią animacji ale jednak osobnymi grafikami. chce to zrobić na tabelkach gdzie gify te umieszczone były by jako tło. Otóż najwiekszy problem jest w tym aby wszystkie animacje ruszyły w tym samym momencie żeby rzeczywiście wygladało to na jedną animację. Po standardowym zrobieniu strony często kazdy rusza w innym momencie i zupełnie psuje efekt. Czy ktoś z was zna jakiś skrypt lub inny sposób aby wszystkie po pełnym załadowaniu ruszyły w tym samym momencie. Do zobrazoweanie problemu postaram się zrobić rysunek.

obrazlogawt1.th.png

wszystkie tła w tabelkach (oznaczone X) maja zacząć wyswietlac się w tym samym momencie łacznie jest ich 9

ja takiego skryptu nie znam ale zdaje mi się że on i tak nic nie pomoże.

Są dwa sposoby:

1)możesz zgrupować te wszystkie obrazki w jedną całość w programie graficznym tak aby serwer załadował je wszystkie od nowa

  1. zrobić stronę we flashu i nie będzie problemu bo zrobisz jedna scenę jak tło:)

Myślałem o tym ale zależy mi na tym żeby były gify były osobno

no to sprobuj sił w flashu(polecam swisha lub macromedie)

a jeśli koniecznie chcesz gify to będzie chyba nie możliwe bo to od ciebie nie zależy jak się ładuje grafika na serwerze(może się mylę)

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

A może jakiś scrypt z preloaderem zastosować?

preloader obrazków

floyd ma racje, zapomniałem o tym:) bo myślałem tylko o flashu:)

Coś mi się wydaje, że z tym będzie problem. Nawet jeśli zastosujesz preloader nie zmieni to faktu, że obrazki będą ładowane po kolei, więc ich start też będzie różny.

Chyba, że preloader będzie uruchomiony przed startem właściwej strony, czyli najpierw wczytujemy obrazki do cache a potem przekierowujemy usera na stronę główną. Po pierwsze, takie rzeczy są straszliwie upierdliwe, ja ich osobiście nienawidzę, a po drugie, zdaje się, że to jednak też nie spełni oczekiwań.

Oczywiście mogę się mylić.