W zewnętrznej karcie dźwiękowej działa tylko jedno wejście

(Henio115 Henio115) #1

J.w napisałem tak właśnie jest. Chodzi mi o to że mam głośniki 5.1 i laptopa. Do laptopa mam tylko 2 wejścia dźwiękowe, więc nie mogę przez to korzystać ze wszystkich glośników dlatego kupiłem sobie zewnętrzną kartę dzwiękową 7.1 Channel Audio Adapter i-tec.

Karte rozpakowałem i płytkę która była w niej włożyłem do lapka ale się okazało że nie ma tam sterowników do windowsa 7 więc musiałem poszukać w necie i pobrałem sterowniki z tąd http://www.i-tec-europe.eu/?t=3&v=123. Dobra wszystko ładnie pięknie podłączone, poinstalowane no ale niestety okazuję się że jesli włoże 3 kabelki to tylko jeden będzie działać

Na zdjęciu pokazałem które wejście działa, a które nie działają.

Powinno być tak ze jesli włoże odpowiednio kable do kazdego z wejść to wszystko będzie mi działac, co nie? No a tak nie jest.

Dodatkowo powiem, że jesli włoze każdy inny kabalek czyli np surround wloże do front do surround bedzie dzialac tak samo z innymi.

Starałem sie opisac to jak najjaśniej no ale jak coś jeszcze jest nie zrozumiałe to proszę o odpowiedzi.

I proszę o pomoc.

post-281013-0-36997300-1436878643_thumb.

(hindus) #2

A jak masz w konfiguracji z poziomu Windowsa?

(Henio115 Henio115) #3

To znaczy?

(rgabrysiak) #4

henio115 na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

(Henio115 Henio115) #5

Dobra dowiedziałem się że jednak wszystkie głośniki mi działają dzięki karcie jednak problem w tym że programy chcą odtwarzać muzykę tylko w Stereo a nie w 7.1 albo 5.1

Co zrobić żeby mi się odwarzało w 7.1?

(JeyJey) #6

Poszukać w panelu konfiguracyjnym coś na kształt miksowania kanałów stereo do 5.1/7.1

(Dimatheus) #7

Hej,

Ewentualnie użyć filtra AC3 do dekodowania dźwięku w systemie. Ustawia się w nim dźwięk 5.1 i odtąd cieszymy się dźwiękiem płynącym że wszystkich głośników.

Pozdrawiam,

Dimatheus