W10 1909 - problemy po aktualizacji/upgrade

Doświadczyliście jakichś problemów? Słyszałem pogłoski o wysypywaniu się menedżera plików podczas operacji kopiowania/przenoszenia. U mnie po upgrade padł dźwięk a systemowy firewall zaczął blokować cały ruch.

nie

1909 to tylko zmiana serwisowa podsumowująca poprzednie aktualizacje dostarczane na bieżąco. Jaką masz specyfikację sprzętową? Bawiłeś się blokowaniem telemetrii?? :>

Ja nic nie bawiłem się, domyślnie mam wszystko, po aktualizacji nic nie sypie się, działa jak działać powinno. Aktualizacja przeszła bez problemu.
Dawniej, bawiłem się z telemetrią, prywatnością, to wtedy rzeczywiście coś sypało się.

Ja z czystej ciekawości weszłem do Insider i mam 2004 i zero problemów. A podobno wraca ten stary dobry styl, kiedy to Insidery nie robiły problemów za bardzo i podobno na zawsze zniknął skip ahead. Centrumxp coś o tym pisało, ale tutaj na WP/DP nikt nie wspomniał.

Nie doświadczyłem problemów od czterech lat!

Jakby to powiedzieć, nie ruszać telemetrii i prywatności za pomocą skryptów i niby magicznych programików, które niby to wyłączają. Co do upartych aplikacji preinstalowanych, co się nie da normalnie usunąć, wystarczy użyć na chwilę ccleaner portable na długość ich odinstalowywania. I ważne nie czyścić systemu programami firm trzecich. Może to czasami pomoże, ale jest coraz więcej problemów po użyciu czyścicieli.

Mi padła wyszukiwarka wbudowana w eksplorator:

  • topornie reagowała na próbę aktywacji pola myszą / Tabem / F3
  • jak się włączyła to wyświetlała jeden znak (resztę kasowała lub chowała za lewą krawędź pola)

I chyba jeszcze popsuł się mechanizm odświeżania z zachowaniem danych (aż ręcznie zgrałem i zrobiłem odświeżanie z usuwaniem danych).

Tak, “bawiłem” się telemetrią (dość inwazyjnie - zewnętrznymi programami) na dwóch lapkach i na nich poszło bez problemów. Na tym lapku z problemami wyłączałem narzędziami konfiguracyjnymi W10 (Ustawienia), ale przed upgradem (nawet asystent odmawiał współpracy) przywróciłem system do porządku tymi toolsami. Żeby było jasne - problemy, jakie napotkałem, to żadne problemy, ale jestem ciekaw jak to wygląda u Was (konfrontuję nasze doświadczenia z hot-newsami z netu).
btw. po jednej z łatek też padł u mnie dźwięk i to kompletnie, ale to ponoć był jakiś generyczny problem z driverami (teraz system nie tyle “zabił” dźwięk co zmienił urządzenie na podstawowy sterownik dźwięku - w grach i playerach miałem dźwięk jak ze studni i po tym się połapałem, że coś jest nie tak).

To nie wiem. Natomiast wiem, że wywalenie miracastview (połącz) ostatnio skutkuje niemożnością instalacji poprawek (na szczęście MS ją usunął z 20H1). Odnośnie porad co do via hd audio, to jest niezgodne z Windows 10 i niestety standardowy audio spełnia swoją rolę. Dużo też faktycznie psuje blokowanie telemetrii. Ale do końca nie wiem na ile. Ahhh ten ukochany Windows 10.