W32.Enistery naprawiony, pojawia się znowu


(tommygun15) #1

Witam. Odnalazłem przedwczoraj na kompie wirus W32.Enistery w liczbie 4. Avast zdołał naprawić pliki .tmp w których się znajdował. Po tym że znajduje się w plikach .tmp i po tym, że się mnoży wysuwam wniosek, iż jest to robak. Dzisiaj miałem go w liczbie 34 i znów naprawiłem pliki .tmp zarażone przez ten syf. Myślę że jutro znowu się namnoży tego robactwa. Proszę o podstawowe wskazówki w jaki sposób usunąć go z systemu na dobre w razie jego powrotu.


(Bartolini234) #2

:arrow: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html zastosuj się do tego,poza tym nie musisz leczyć plików .tmp,można je bez obaw usuwać,np. CCleanerem dostępny na vortalu.

Pozdrawiam.


(tommygun15) #3

Dziękuję za odpowiedź. Biorę się do czytania. Zapisałem się na kurs serwisowania komputerów i urządzeń fiskalnych więc ta wiedza mi się przyda. CCleanera używam na co dzień. Dodam jeszcze, że pojawił mi się dzisiaj monit o wpisanie hasła w Spyware Doctor w celu wyłączenia programu. Jak bardzo prawdopodobne jest, że w maszynie siedzi coś jeszcze czego Avast nie wykrywa?


(Bartolini234) #4

Sądząc z opinii,jakie czytałem o Avaście,całkiem spore :expressionless:


(tommygun15) #5

A ja z kolei czytałem i słyszałem, iż Avast posiada największą wykrywalność syfu spośród darmowych programów antywirusowych. Chodzi mi raczej o to czy nie mam w kompie jakiejś hybrydy, która próbuje wyłączyć bądź zmodyfikować programy zabezpieczające i jednocześnie wysyła fałszywki do tych programów, albo tworzy swoje kopie i w dodatku jest polimorficzna przez co avast jej nie wykrywa.


(Bartolini234) #6

Nie wiem,nie jestem specem.Wstaw to co trzeba(z wątku,do którego link Ci podałem),wtedy eksperci będą mogli rozwiazywać Twój problem.

Pozdrawiam


(tommygun15) #7

Logi z OTL

http://wklej.org/id/405044/

http://wklej.org/id/405048/

Log z GMERa

http://wklej.org/id/405083/

-- Dodane 27.10.2010 (Śr) 23:31 --

Po sformatowaniu dysku podłączyłem dysk przenośny na którym avast wykrył Win32:Sality. Zagrożenie usunąłem. Czy ktoś teraz zechce sprawdzić logi i napisać przynajmniej jedno zdanie o tym co może mi jeszcze grozić po usunięciu tego konkretnego wirusa?